- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Satanistyczna profanacja zabytkowego kościoła w Iłży. Sąd ogłosił wyrok

Na karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata za sprofanowanie i zniszczenie wnętrza kościoła został skazany 18-latek z Iłży koło Radomia. W obiekcie sakralnym zniszczono m.in. obraz w ołtarzu głównym, kreśląc na nim symbole satanistyczne.

Młodemu mężczyźnie zarzucono włamanie do zabytkowego kościoła, kradzież ryngrafu z wizerunkiem Matki Bożej, obrazę uczuć religijnych poprzez znieważenie miejsca kultu oraz zniszczenie zabytkowych przedmiotów znajdujących się w świątyni. Podejrzany przyznał się do winy i dobrowolnie podał się karze.

Zajmujący się sprawą Sąd Rejowy w Lipsku w poniedziałek przychylił się do wniosku prokuratury i skazał 18-latka na karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Profanator został oddany pod dozór kuratora.

Do profanacji zabytkowego kościoła cmentarnego doszło w czerwcu 2015 roku. Ślady włamania odkrył proboszcz parafii w Iłży. Sprawca namalował na ścianach i obrazach odwrócone krzyże. Zdewastował wyposażenie kościoła, m.in. zniszczył jeden z obrazów. Jak ustalili śledczy, sprawca posługiwał się łopatą i widłami.

Źródło: gosc.pl

luk