- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Nowe brytyjskie prawo może zakazać… kadzidła w kościele

W Wielkiej Brytanii nowe prawo antynarkotykowe może doprowadzić do zakazu używania kadzidła w kościołach. Jak poinformowała brytyjska prasa, projekt ustawy przewiduje zakaz handlu wszelkimi „substancjami psychoaktywnymi”, wpływającymi na świadomość.

Eksperymenty przeprowadzone na myszach wykazały, że wdychanie dymu kadzidlanego prowadzi u tych zwierząt do wzbudzenia uczucia strachu oraz symptomów depresyjnych. W projekcie ustawy zaznacza się, że zakaz nie obejmuje szeregu substancji, takich jak kofeina czy alkohol. Nie ma jednak mowy o substancjach używanych do wytwarzania kadzideł.

Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych zapewniło, że rozciągnięcie zakazu na te substancje wydaje się być „nieprawdopodobne”. Prawo jest bowiem wymierzone w „świadomą konsumpcję” różnych substancji w intencji doprowadzenia do „zmian psychoaktywnych”.

Pomimo tego brytyjscy chrześcijanie domagają się od rządu, by w ustawie wykluczono możliwość rozciągnięcia zakazu na kadzidło, traktując je podobnie jak alkohol czy kofeinę. Choć intencje twórców ustawy nie wydają się budzić wątpliwości, to po przyjęciu prawo to może być w przyszłości wykorzystane przeciwko chrześcijanom.

źródło: kath.net

pach