- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Senat USA za finansowaniem Planned Parenthood. Luizjana zrywa umowę z gigantem aborcyjnym

Senat USA nie zebrał większości 60 głosów wymaganej, by odebrać finansowanie największej organizacji aborcyjnej Planned Parenthood. W dalszym ciągu 500 mln dolarów rocznie będzie trafiać na konto aborcyjnego giganta. Jak na razie jeden stan miał odwagę wystąpić przeciwko machinie zła – Luizjana rządzona przez republikańskiego gubernatora wypowiedziała umowę Planned Parenthood.

Senat Stanów Zjednoczonych odrzucił wniosek republikanów, domagających się zaprzestania finansowania giganta aborcyjnego Planned Parenthood. Nagrania świadczące o handlowaniu tkankami abortowanych dzieci nie wystarczyły liberalnym senatorom do podjęcia decyzji, która wyraziłaby szacunek dla życia.

Pierwszym stanem, który odważył się przeciwstawić nieludzkiej polityce liberalnego rządu jest Luizjana. Gubernator Bobby Jindal zerwał umowę, jaką jego stan miał z aborcyjną organizacją. – Planned Parenthood nie reprezentuje wartości wyznawanych przez obywateli Luizjany i okazuje fundamentalny brak poszanowania dla życia – powiedział Jindal, ogłaszając decyzję o zerwaniu współpracy. – Stało się jasne, iż nie jest to organizacja godna otrzymywania publicznego wsparcia od stanu – dodał gubernator.

Bobby Jindal wyraził przekonanie, iż Planned Parenthood łamie prawo rządzonego przez niego stanu, ponieważ jako organizacja dotowana z budżetu stanowego zachęca kobiety do dokonywania aborcji. Na podstawie upublicznionych nagrań na temat zbrodniczej organizacji polityk stwierdził również, iż pracownicy klinik związanych z Planned Parenthood dokonują późnych aborcji po to, by następnie handlować tkankami zamordowanych dzieci.

Jakiś czas wcześniej konserwatywny gubernator Luizjany wyraził poważne zaniepokojenie sytuacją wewnętrzną w USA. – Wyczuwam w tej chwili coraz silniej narastający bunt tych stanów, w których ludzie są gotowi siłą przejąć kontrolę w Waszyngtonie, aby uchronić „Amerykański Sen” dla naszych dzieci i wnuków – powiedział Bobby Jindal na dorocznej konferencji organizowanej przez Koalicję Wiara i Wolność.

Źródło: washingtontimes.com

FO