Zespół KEP apeluje o całkowity zakaz reklamy alkoholu

Aktualizacja: 2015-08-3 10:24 am

Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości apeluje o całkowity zakaz reklamy alkoholu. W przesłaniu zatytułowanym „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i Narodu” przypomina się, że w ubiegłym roku na tego rodzaju reklamę w telewizji przeznaczono 400 mln zł.

 „W Polsce około dwóch milionów najmłodszych obywateli żyje w rodzinach z problemem alkoholowym – mówi rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel-Andrianik. – Tylko w 2014 r. w Polsce urodziło się nie mniej niż półtora tysiąca dzieci z Płodowym Zespołem Alkoholowym i nie mniej niż 6 tys. dzieci z innymi wadami spowodowanymi właśnie alkoholem. Nie możemy też nie mówić o tym, że w Polsce około 800 tys. osób jest uzależnionych, a tylko w tamtym roku z powodu nadużywania alkoholu zmarło 11 tys. osób. W takiej sytuacji nikt z nas nie może milczeć” – podkreślił rzecznik episkopatu.

Apel Zespołu Episkopatu ds. Apostolstwa Trzeźwości zostanie odczytany w polskich kościołach w niedzielę 2 sierpnia.

R. Łączny, KAI

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82680 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]