- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Tolerancja tylko w jedną stronę…

Nie chcieli ozdobić tortu pro-gejowskim hasłem – muszą zapłacić grzywnę. Cukiernicy z Belfastu (Irlandia Północna) zostali ukarani za odmowę ozdobienia tortu według pomysłu gejowskich aktywistów.

Pracownicy cukierni Asher (popularna w Wielkiej Brytanii sieć piekarni-cukierni) otrzymali przed rokiem zamówienie na tort okolicznościowy, który miał być podany podczas obiadu wydanego z okazji Dnia Przeciwko Homofonii.

Zamówienie złożył Gareth Lee, który reprezentował jedną z organizacji działających na rzecz „równouprawnienia homoseksualistów”. Panowie wymyślili sobie, że ich tort ozdobi napis „Popieramy małżeństwa gejów” oraz figurki czule objętych dwóch popularnych postaci z „Ulicy Saezamkowej” – Berta i Erniego. Pracownicy cukierni grzecznie odmówili.

Homoseksualista natychmiast złożył skargę do miejscowej Komisji ds. Równości. Ta stwierdziła, że cukiernicy „dopuścili się dyskryminacji ze względu na orientację seksualną” i przekazała sprawę do sądu. Wyrok skazujący zapadł na początku czerwca br.

Prawnicy doradzają odwołanie się od kuriozalnego wyroku: „ Tu nie było żadnej dyskryminacji. Cukiernicy po prostu odmówili udziału w gejowskiej kampanii”.
   
[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI Polska na podstawie serwisu informacyjnego LifeSite/ News (S.Weatherbe) – 12.06.2015 r.]