Rada miasta Amsterdam zamknęła 33 burdele

Aktualizacja: 2006-12-7 12:00 am

Rada Miejska Amsterdamu cofnęła zezwolnie bądź odmówiła wydania nowych licencji biznesowych dla 33 sex-klubów operujących w mieście. Decyzja ta spotkała się z aplauzem m.in. chrześcijańskiej organizacji charytatywnej CARE, która przypomina, że w Holandii około 25 tysięcy osób zajmuje się prostytucją, w tym około 15 tysięcy dzieci. Statystyki te wzrastają co roku w stałym tempie.

Prostytucja została zalegalizowana w Holandii sześć lat temu, a jednym z argumentów było zlikwidowanie połączenia zorganizowanej przestępczości z prostytucją. Nie nieskuteczności tego argumentu świadczy jednak sama decyzja rady miejskiej, gdyż jedną z przyczyn zamknięcia burdeli było prowadzenie przez nie nielegalnej działalności, w tym handel ludźmi i wykorzystywanie seksualne.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=776 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]