- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Florencja promuje mordowanie własnych dzieci

Ojciec Eluany Englaro, która wskutek jego usilnych starań została odłączona od sztucznego odżywiania i zmarła 9 lutego, został honorowym obywatelem Florencji. Jak ogłoszono, obywatel Englaro został wyróżniony za walkę o „wartości bliskie sercu każdego florentczyka”.

Wzór cnót obywatelskich Florencji.
Wzór cnót obywatelskich Florencji.

Na skutek propozycji socjalistycznego radnego Alessandro Falcianiego, Beppino Englaro został uhonorowany za „przestrzeganie prawa i konstytucji, a też walkę o swobody obywatelskie – wartości bliskie sercu każdego florentyńczyka”. Wiele przemawia za tym, że to prowokacja i część kampanii proeutanazyjnego lobby. 16 marca pod obrady senatu ma bowiem trafić projekt ustawy o testamencie biologicznym.

Beppino Englaro został honorowym obywatelem Florencji głosami 22 radnych radykalnej lewicy przy 16 głosach sprzeciwu i 3 wstrzymujących się. Archidiecezja Florencji uznała decyzję za fatalną, dzielącą florentyńczyków i obraźliwą dla tych, którzy poświęcają się, utrzymując przy życiu 2,5 tysiąca osób znajdujących się w stanie wegetatywnym. Dla wielu Ojciec Eluany pozostanie mordercą. Ci, którzy mają odmienne zdanie, mogą się z nimi spierać. Jednak wskazywanie iż to właśnie on jest uosobieniem cnót obywatelskich, to zagranie oburzające.

JaLu/Rz

Za: Fronda.pl