“L’Osservatore Romano”: Groźna próba zacierania różnic pomiędzy kobietą a mężczyzna

Aktualizacja: 2009-03-8 8:42 pm

Kościół nigdy nie zgodzi się na tak zwany gender, czyli społeczno-kulturową tożsamość płci, uważa ją bowiem za twór sztuczny – pisze LOR.

W artykule opublikowanym z okazji święta kobiet watykański dziennik wyraża nadzieję, że będzie ono okazją do przypomnienia o tym, co różni je od mężczyzn.

Watykańska gazeta podkreśla, ż Kościół nigdy nie zgodzi się na tak zwany gender, czyli społeczno-kulturową tożsamość płci, uważa ją bowiem za twór sztuczny. Nie przestanie też przypominać, że różnica płci biologicznej jest “darem Boga dla ludzkości”.

Watykański dziennik największego niebezpieczeństwa upatruje w zdolności nauki do powołania nowego życia w laboratorium, a więc bez udziału mężczyzny i kobiety. Zdaniem “L’Osservatore Romano” jest to karykatura równości płci, ponieważ żadna z nich nie jest w tej sytuacji potrzebna.

Gazeta przypomina, że już pięć lat temu Watykan ostrzegał przed próbą zacierania naturalnych różnic pomiędzy kobietą a mężczyzną oraz przed wyzwoleniem się od biologicznych uwarunkowań, bowiem skutkiem tego mogą być zaburzenia seksualności i zastępowanie małżeństwa rozmaitymi związkami partnerskimi.

Christianitas za: IAR/LOR

Za: Christianista.pl


Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=7507 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]