Aktualizacja strony została wstrzymana

Radykalny ekologista i zwolennik aborcji wspierany przez katolicką uczelnię

Kolejny przypadek „liberalnego” podejścia aborcjonistów przez nominalnie katolickie uniwersytety w Stanach Zjednoczonych. Chaminade University na Hawajach promuje zwolennika aborcji, byłego wiceprezydenta USA  Ala Gore’a. Studenci mogą korzystać z biletów w zniżkowej cenie, co ma zachęcić ich do uczestnictwa w wykładzie Gore’a.

Jak przypomina Matthew Archbold, Gore jest przewodniczącym zrzeszającej radykalnych ekologistów organizacji The Climate Reality Project, o której nakręcono nagrodzony Oskarem film dokumentalny. Gore nie ukrywa swojego poparcia dla aborcji. – Zawsze będą bronił prawa kobiet do wyboru. Za każdym razem, gdy Kongres będzie próbował kwestionować z przyczyn politycznych to fundamentalne prawo (…) musimy się temu sprzeciwiać – powiedział w 1999 r. podczas kampanii wyborczej.

Z kolei w 2008 r. Gore wspierał związki homoseksualne argumentując, że należy wspierać wierność w związku bez względu na orientację seksualną.

Były wiceprezydent twierdzi, że przyczyną globalnego ocieplenia jest przeludnienie. W związku z tym wzywa do kontroli populacji. Współ-laureat pokojowej Nagrody Nobla z 2007 r. jest autorem promujących ideologię ekologistów książek takich jak np. „Niewygodna prawda”, „Zamach na rozum” czy „Nasz wybór”.

Źródło: lifesitenews.com

mjend

KOMENTARZ BIBUŁY: Zatem po raz kolejny pytamy publicznie: Jak na takie dictum  reaguje, co robi kardynał Zenon Grocholewski, będący przecież prefektem Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej i wielkim kanclerzem Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego, w kierunku przeciwdziałania staczaniu się w demoniczną przepaść uniwersytetów „katolickich”? Czy wystosował jakieś upomnienia, monity, czy wysłał delegację do tego czy innego uniwersytetu aby sprawdzić sytuację i interweniować? Czy wypowiada się na tematy totalnej apostazji uniwerstytetów, nad którymi ma wszak nadzór? Czy przeciwdziała temu? Jeśli tak – bo może niedopatrzyliśmy się tego działania – to z jakimi skutkami? Czekamy na odpowiedź.

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2014-04-20) | http://www.pch24.pl/radykalny-ekologista-i-zwolennik-aborcji-wspierany-przez-katolicka-uczelnie-,22406,i.html