Kerry: Szpiegowanie “zaszło za daleko”

Aktualizacja: 2013-11-1 1:37 pm

Szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry przyznał w czasie wideokonferencji z ministrem spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Williamem Hague, że USA w szpiegowaniu “zaszły za daleko”.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

MM, PAP

Za: Nasz Dziennik, 1 listopada 2013 – [Org. tytuł: «Szpiegowanie “zaszło za daleko”»]

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Dyplomatyczne stwierdzenie, iż “Szpiegowanie “zaszło za daleko”” oznacza po prostu, że sztuka szpiegowania była nieskutecznie zabezpieczona i służby nie były w stanie uchronić przecieku informacji o istnieniu tego procederu. Ukazuje również skuteczność innych wywiadów, które mogą już samą informacją o szpiegowaniu rozgrywać swoją własną grę.

Oczywiście w tym wszystkim nie należy zapominać o tym, że w wielu przypadkach przechwytywanie informacji przez “amerykańskie służby” może oznaczać, że są nimi komórki państwa Izrael, którego macki – w postaci np. firm Comverse czy Amdocs – ogarnęły wiele instytucji amerykańskich.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=70957 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]