Bauman jednak przyjmie doktorat. Bez udziału publiczności

Aktualizacja: 2013-08-20 10:50 am

Jak poinformowała Telewizja Republika, były funkcjonariusz KBW Zygmunt Bauman, wbrew doniesieniom medialnym, nie zrezygnował z przyjęcia doktoratu honoris causa przez Dolnośląską Szkołę Wyższą. Poprosił natomiast by nie organizować z tego powodu oficjalnych uroczystości.

Rektora DSW nie powstrzymał przed uhonorowaniem Baumana nawet brak zgody części środowiska uczelnianego. Nie zważał także na niejednoznaczną ocenę dokonaną przez recenzentów doktoratu honoris causa w wydanej przez nich opinii. Ich zdaniem niechlubna biografia Baumana powinna być wzięta pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o uhonorowaniu byłego funkcjonariusza KBW.

Major-profesor najwyraźniej przeczuwa co może się stać podczas zaplanowanej na jego cześć fety na DSW. Pomny tego co wydarzyło się we Wrocławiu i Poznaniu nie chce konfrontować się z tymi, którzy wypominają mu stalinowską przeszłość. Jednak nie jest on na tyle przestraszony, by zrezygnować w ogóle z nagrody. Chce ją przyjąć po cichu, bez publiczności.

Źródło: TV Republika

luk

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=69874 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]