- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Czy Metallica zagra na Mszy u kard. Schönborna?

Banedykt XVI jest przeciwnikiem nadużyć liturgicznych. Kardynał Wiednia Christoph Schönborn wręcz przeciwnie. Austriacki hierarcha nie szczędził ostatnio krytycznych słów wobec Watykanu za zbliżenie z tradycjonalistami. Zapewne wolałby dialog Watykanu z muzykami rockowymi.

Niedoszły biskup pomocniczy diecezji Linz, ks. Gerhard Wagner, został zaszczuty przez media i wielu swoich współbraci z diecezji, bo krytykował Harry’ego Pottera. Księdzu Wagnerowi nie podobało się także przejmowanie przez świeckich roli kapłana i ich zbytnia ingerencja w podejmowanie decyzji w parafii. Oto jego „grzechy”.

O kardynale Wiednia Christophie Schönbornie mówiono, że jest konserwatystą. Być może dlatego, że przyjaźnił się z Janem Pawłem II i był uczniem Josepha Ratzingera. Poniżej przedstawiamy film, który pokazuje, jak ten konserwatyzm wygląda w praktyce.

Taka „tradycyjna” Msza św. dla młodzieży to wcale nie wyjątek – odbywa się w wiedeńskiej katedrze św. Szczepana w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Po niej, kardynał Schönborn głosi godzinną naukę.

Film przedstawia kard. Schönborna odprawiającego Mszę św. dla młodzieży 16 listopada w Wolfsthal, w Dolnej Austrii.

Czy w temu podobnych przypadkach nie chodzi o to, co Papież Benedykt XVI nazywa „deformacjami liturgii trudnymi do zniesienia”?


MaRo/Davidfontey.blogspot

Za: Fronda.pl