Amerykańscy żołnierze za granicą nie wiedzą o aferze szpiegowskiej w USA

Aktualizacja: 2013-06-12 11:48 am

Portal World Net Daily ujawnił treść wewnętrznej notatki administracji prezydenckiej skierowanej do amerykańskich lotników znajdujących się w zagranicznych bazach wojskowych. W notatce nakazuje się blokadę wszelkich informacji dotyczących szpiegowania obywateli przez służby.  

Notatka Notice to Airmen 213-158-001 skierowana jest do baz amerykańskich sił powietrznych (Air Force)za granicą i odnosi się do blokowania informacji w systemie NIPRNET, za pośrednictwem którego wielu żołnierzyw zagranicznych bazach łączy się z Internetem.

Notatka stwierdza, że informacje dotyczące dostępu do nagrań operatora komórkowego Verizon, a także inne powiązane newsy, będą blokowane jako Classified Message Incident.

Cindy McGee, matka lotnika stacjonującego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich żaliła się na postępowanie władz w rozmowie z przedstawicielami portalu WND. Mówiła: – Fakt, że nasz rząd stara się ograniczać dostęp naszych żołnierzy do prawdy o tym, co dzieje się tutaj, na miejscu jest naprawdę przerażający i przygnębiający.

W ubiegłą środę brytyjski „The Guardian” opublikował wiadomość o tajnym nakazie sądu, zobowiązującym jednego z największych operatorów sieci komórkowej  – korporację Verizon – do przekazywania Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) wszystkich informacji dotyczących połączeń lokalnych i zagranicznych klientów tej firmy.

W piątek, „The Washington Post” doniósł, że NSA i FBI zbierają dane z serwerów dziewięciu amerykańskich firm internetowych. Ostatnio pojawiły się newsy o tym, że rząd amerykański zbiera dane o Amerykanach z około pięćdziesięciu firm.

Podczas konferencji prasowej, prezydent Barack Obama nazwał wszystkie te rewelacje „szumem medialnym”. Faktem jest jednak, że wielu Amerykanów mu nie wierzy. Portal Amazon.com. w ciągu zaledwie kilku dni odnotował rekordowy, 70.-procentowy wzrost sprzedaży książki George’a Orwella „Rok 1984,” która ukazuje dokąd prowadzi wszechogarniająca inwigilacja obywateli.

Źródło: WND.com., AS.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=68769 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]