Katolicki świat zjednoczony na adoracji Najświętszego Sakramentu

Godzinna adoracja eucharystyczna połączyła dziś po południu Watykan z kościołami na całym świecie, gdzie zorganizowano w tym samym czasie podobne nabożeństwa. Warto wyjaśnić, że w wielu krajach, w tym we Włoszech, właśnie dziś obchodzone jest Boże Ciało. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem modlił się w bazylice watykańskiej również Papież. Na program nabożeństwa przygotowany w ramach Roku Wiary przez Papieską Radę ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji złożyły się, oprócz adoracji w milczeniu, również śpiewy, czytania biblijne i wezwania modlitewne.

tc/ rv

KOMENTARZ BIBUŁY: „Katolicki świat zjednoczony na adoracji Najświętszego Sakramentu” – albo Stany Zjednoczone nie są częścią świata, albo diecezje amerykańskie nie należą do „katolickiego świata”, bo np. Archidiecezja Baltimore – najstarsza i uważana za historycznie najważniejszą diecezję – zupełnie pominęła apel Papieża i to historyczne wydarzenie.

Za: Radio Watykańskie ( 2013-06-02) | http://pl.radiovaticana.va/news/2013/06/02/katolicki_%C5%9Bwiat_zjednoczony_na_adoracji_naj%C5%9Bwi%C4%99tszego_sakramentu_/pol-697789

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content