Aktualizacja strony została wstrzymana

Sołżenicyn o Żydach – hit targów książki historycznej

W Arkadach Kubickiego na warszawskim Zamku Królewskim do dnia 2 grudnia odbywają się kolejne Targi Książki Historycznej. Impreza jest czynna od 10.00 do 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Na targach, prócz wydawnictw, obecne są też muzea, instytuty naukowe, antykwariusze, wydawcy gier. Wśród stoisk uwagę przykuwają wydawcy których książki regularnie mam przyjemność przybliżać czytelnikom.

Wydawnictwo Zysk prezentuje książki Sławomira Cenckiewicza o WSI i Annie Walentynowicz, Bogdana Rymanowskiego o ubeku, oraz kilka premier książkowych specjalnie przygotowanych na targi.

Nortom ma jak zawsze ma w swojej ofercie prace Romana Dmowskiego, Romana Rybarskiego, księdza Poradowskiego, pozycje o zbrodniach UPA.

Narodowe Centrum Kultury prezentuje książki z serii Zwrotnice Czasu, w tym powieści Jacka Inglota, Marcina Wolskiego i Macieja Parowskiego.

Rytm prócz prac naukowych dotyczących historii wojskowości prezentuje wszystkie powieści Tadeusza Dołęgi Mostowicza.

Na stoiskach IPN można nabyć wydane przez oddział warszawski komiksy o żołnierzach Wyklętych.

Fabryka Słów prezentuje polską fantastykę inspirowaną historią Polski.

Wydawnictwo Demart biografie Eligiusza Niewiadomskiego i Viktora Orbana.

Na stosiku Glaukopisu doktor Wojciech Muszyński prezentuje najnowszy numer tego najlepszego czasopisma historycznego. Towarzyszy mu z redaktor Kornaś z Capital Book z bogatą ofertą książek publicystów Najwyższego Czasu.

Niewątpliwym hitem targów jest książka Aleksandra Sołżenicyna „Dwieście lat razem” opisująca destruktywny wpływ Żydów na historie Rosji. Jej wydawca wydawnictwo Wektory prezentuje też inne doskonałe książki opisujące destruktywną rolę: międzynarodowej finansjery, masonerii, komunistów, i temu podobnych środowisk.

Jan Bodakowski

Nowe książki Płużańskiego i Żebrowskiego

„Oprawcy” i „Mity przeciwko Polsce”, Płużański i Żebrowski, dwie książki, które dzisiaj ukazały się na rynku wydawniczym to nie tylko odtrutka na różne „Pokłasia”, ale także obraz i imienna lista katów, morderców i zdrajców. W przypadku obydwu autorów, a zwłaszcza Leszka Żebrowskiego, duży akcent położony został na rolę Żydów w bolszewickim prześladowaniu Polaków podczas II Wojny Światowej i po 1945 r. Portal Fronda.pl objął patronat medialny nad tymi tytułami, które od dzisiaj można nabyć na XXI Targach Książki Historycznej w Arkadach Kubickiego w Warszawie.

Pierwszy z nich, „Oprawcy, zbrodnie bez kary” to kontynuacja bestsellera jakim okazały się „Bestie”, poprzednia książka Tadeusza M. Płużańskiego. Autor – syn polskiego żołnierza wrześniowego, prześladowanego przez hitleryzm i stalinizm, współwięźnia rotm. Pileckiego – niejako genetycznie skazany jest w swoim życiu na pogłębianie wiedzy i studiów o katach z okresu PRL, mrocznych tajemnicach „bezpieki”, mechanizmach prześladowania polskiej konspiracji po 1945 r. Książka nie ulega pokusie uogólnień, ale jest studium indywidualnych przypadków esbeckich sadystów, sędziowskich katów i tchórzliwych kapusiów a także ich ofiar. Płużański bezlitośnie podaje nazwiska tytułowych „Oprawców”, podąża za nimi po 1989 r. i staje się wyrzutem sumienia dla zbirów i milczącego salonu, grubokreskowych łotrów, przypominając światu obraz zbrodni, będący niemalże pisarską ekshumacją poległych Niepokornych i odkryciem masek dobrze usytuowanych bestii po Okrągłym Stole.

Autor nie ukrywa, że nie ma wiary w rzetelne podjęcie próby uregulowania krzywd przez sądy w III RP. Jeśli więc nie wymiar sprawiedliwości, to przynajmniej litera książki, zdanie publicystyki, wyraz pisarskiej faktografii staje się w tym przypadku sentencją dla oprawców i hołdem dla bohaterów.

Wstęp napisał Wojciech Reszczyński. „Oprawcy” ukazali się jako pierwszy tom Biblioteki „Naszej Polski”. W książce zostały wykorzystane artykuły opublikowane w Tygodniku „Nasza Polska” w latach 2010-1012. Książka zawiera dużą ilość ilustracji zarówno oprawców jak i ich ofiar.

***

Drugi tytuł nad którym Fronda objęła Patronat Medialny to „Mity przeciwko Polsce. Żydzi, Polacy, Komunizm 1939-2012”. Długo wyczekiwana nowa książka Leszka Żebrowskiego to odtrutka na grossowanie, stuhrowanie i pasikowanie na Polakach za zbrodnie, których nie było lub które pokazano w oderwaniu od jakiegokolwiek kontekstu historycznego. Z drugiej zaś strony „Mity” opisywane przez Żebrowskiego to także odbrązowione żydowskie formacje wojskowe (np. w Powstaniu Warszawskim) czy żydowska partyzantka (np. zbrodnia w Koniuchach), której czarne karty bądź fikcyjnie wystawioną laurkę Autor demaskuje, opisuje i obnaża w sposób metodyczny, konsekwentny i odważny. Najnowsza książka Żebrowskiego to antidotum na różne „Pokłosia” i odważny krok w stronę zapisu zbrodni żydowskich popełnianych na Polakach w czasie II wojny światowej i zwłaszcza po jej zakończeniu w okresie stalinizmu i zdominowanej w dużej mierze przez Żydów NKWD czy „polskiej” „bezpieki”. Wstępem opatrzył książkę Marek Jan Chodakiewicz. Najnowsza książka Żebrowskiego ukazała sie jako drugi tom Biblioteki „Naszej Polski”. W książce zostały wykorzystane artykuły opublikowane w Tygodniku „Nasza Polska” na przestrzeni ostatnich lat. Większość z nich nic nie straciła na aktualności. Wręcz przeciwnie.

”Pisana z zacięciem, z humorem, ze swadą, bez kompleksów, wykrzyczana w twarz, gniewna, dumna, buntownicza, sardoniczna, zaangażowana. A jednocześnie staranna w badaniach, zupełnie nie dziennikarska głębia szperania w źródłach. Leszek jest nieubłagalnym tropicielem fałszerstw historycznych i nie poddaje się politycznie poprawnym modom” – napisał o „Mitach” w słowie wstępnym Marek Jan Chodakiewicz.

„Mity przeciwko Polsce. Żydzi, Polacy, Komunizm 1939-2012” można także już dzisiaj nabyć na XXI Targach Książki Historycznej w Arkadach Kubickiego w Warszawie.

Książki można nabyć w Księgarnii Capitalbook, tel. 533 496 436, sklep@capitalbook.pl, www.capitalbook.pl

Robert Wit Wyrostkiewicz

Za: Fronda.pl (29.11.2012) – 'Nowe książki Płużańskiego i Żebrowskiego pod patronatem medialnym Frondy!’

 

Oprawcy – Zbrodnie bez kary- Tadeusz M. Płużański

Mamy dla Państwa drugą (po „Bestiach”) książkę Tadeusza M. Płużańskiego – „Oprawcy – zbrodnie bez kary”. To kontynuacja historii aparatu represji „bezpieki” wobec polskiego podziemia, żołnierzy AK, NSZ, II Konspiracji. Płużański jako syn żołnierza AK, uczestnika kampanii wrześniowej, bliskiego współpracownika rtm. Pileckiego, więźnia niemieckiego i stalinowskiego, skazany jest niejako na badanie zbrodni z okresu PRL. Opisuje przypadki czerwonych oprawców, losy ich ofiar, mechanizmy represji oraz status nietykalności katów w III RP. Przytaczane relacje, wspomnienia, dokumenty oraz duża ilość fotografii ukazują rozmiar zbrodni, które do dzisiaj nie zostały rozliczone i ukarane. O paradoksie „grubej kreski” względem tytułowych oprawców najlepiej świadczy przytoczony przez Płużańskiego obrazek: „Ostatni krwawi śledczy z Mokotowa zmarli przed momentem – dwa lata temu Marian Krawczyński, a w październiku tego roku Eugeniusz Chimczak. Obaj nieukarani, z wysokimi resortowymi emeryturami. Z ciekawostek – ppłk Czesław Łapiński, prokurator żądający kary śmierci dla rtm. Pileckiego, nie doczekał wyroku, umierając kilka lat temu w szpitalu przy ulicy imienia… Pileckiego”.

Za: http://capitalbook.pl/pl/historia/799-oprawcy-zbrodnie-bez-kary-tadeusz-m-pluzaski.html

Za: Niszcz Syjonizm (29 listopada 2012)

 

CZYTAJ:

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów autorskich

Skip to content