Aktualizacja strony została wstrzymana

Eksperci antyterroryzmu kwestionują oficjalną wersję wydarzeń 9-11

Coraz więcej najwyższej rangi ekspertów antyterrorystycznych krytykuje prowadzone przez rząd dochodzenia w sprawie ustalenia zagadnień związanych z wydarzeniami 11 września 2001 roku oraz kwestionuje oficjalne wyjaśnienia.

Jednym z nich jest Terrell (Terry) E. Arnold, zajmujący urząd wicedyrektora Biura do spraw Antyterroryzmu (Office of Counter-Terrorism and Emergency Planning) Departamentu Stanu, czyli „człowiek numer 2” w hierarchii najwyższych przedstawicieli rządowych. Arnold bardzo krytycznie odniósł się do oficjalnych wyjaśnień wydarzeń 9-11.

Innym specjalistą kwestionującym oficjalną teorię jest Bogdan Dzakovic, ekspert z 14-letnim doświadczeniem, członek antyterrorystycznego Wydziału Bezpieczeństwa Federalnej Agencji Lotniczej (FAA). Dzakovic, który jako szef jednej z grup FAA przeprowadzał badania bezpieczeństwa lotnisk, powiedział o raporcie Komisji 9-11:  „W najlepszym przypadku mogę powiedzieć, że spartaczyli oni całą robotę zupełnie nie zajmując się prawdziwymi defektami [systemu], a w najgorszym, że Raport Komisji 9-11 jest zdradą stanu.”

Podobnie uważa Edward L. Peck, były zastępca dyrektora Wydziału ds Terroryzmu przy Białym Domu, który wzywa do nowego śledztwa w sprawie 9-11.

Również John Loftus, były prokurator federalny biura do spraw specjalnych Departamentu Sprawiedliwości w rządach prezydentów Cartera i Reagana, były oficer wywiadowczy Armii, kwestionuje oficjalną rządową wersję wydarzeń 9-11.

O wiedzy członków rządu prezydenta G. W. Busha w sprawie konkretnych możliwości przeprowadzenia tzw. zamachów terrorystycznych 9-11 mówi porucznik David Hunt, ekspert w dziale specjalnych operacji, antyterroryzmu i wywiadu, który twierdzi, że o mogących nastąpić atakach z udziałem m.in. Mohameda Atta, Biały Dom był dokładnie informowany przed 11 września 2001 roku.

Nad wydarzeniami 9-11 cały czas czas roztacza się zasłona w postaci nic nie wyjaśniającego raportu Komisji Kongresowej, który np.  nawet jednym zdaniem nie zajął się tak spektakularnym wydarzeniem jak tajemnicze runięcie Budynku Numer 7, w ewidentny sposób wyburzonego w kontrolowany sposób.  Nie podjęcie tego i setek innych wątków, świadome odrzucanie dowodów i zeznań świadków, zupełnie dowolna interpretacja znanych faktów – to wszystko stanowi dowód na to, że Komisja 9-11 była ciałem mającym za zadanie zatajeniem prawdziwych faktów związanych z przyczynami, przebiegiem i skutkami wydarzeń 9-11. Przyjmując te założenia Komisja wypełniła swoje zadania dając opinii publicznej propagandowy materiał zwany Raportem Końcowym.

Społeczeństwa, prowadzone przez globalne media nie dążące do ustalania prawdy, cały czas nie znają jednak prawdziwych przyczyn i przebiegu wydarzeń, a wydarzenia 9-11 w wygodny sposób są wykorzystywane przez cynicznych graczy do tzw. wojny z terroryzmem będącej sposobem na coraz skuteczniejszą kontrolę w ramach tworzenia Nowego Światowego Porządku.


Na podstawie: George Washington’s Blog


ZOB. RÓWNIEŻ:


Skip to content