- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Brytyjska minister: nauczyciele mogą być zwalniani za krytykę homoseksualizmu

Brytyjska podsekretarz stanu ds. edukacji i wychowania dzieci Elisabeth Truss z Partii Konserwatywnej, przestrzegła nauczycieli przed krytyką homoseksualizmu, bowiem mogą oni zostać za nią ukarani.

Nauczyciele mogliby zostać zwalniani z pracy, jeśli nie przedstawialiby homoseksualizmu w dobrym świetle, co wiąże się z przygotowaniami do zmiany prawa, pozwalającego na śluby osób tej orientacji. Obyczajowe nowości w jej opinii, będą niosły za sobą duże zmiany w edukacji, a także urzędach czy szpitalach.

Zaniepokojenie nowym prawem wyrażał konserwatywny deputowany David Burrowes, który napisał do swojej partyjnej koleżanki w tej sprawie. Nie otrzymał on jednoznacznej odpowiedzi, na temat skutków planowanych zmian w prawie, ale jego zdaniem ograniczą one wolność sumienia. Podobnego zdania jest jeden z obrońców praw człowieka Aidan O’Neill, który w swojej opinii prawnej ostrzega, że nowe prawo ograniczy wolność sumienia i zmieni sporo w pracy urzędów i szpitali, a zgodnie z ustawą o szkolnictwie z 1996 roku, nauczyciele będą musieli nauczać o naturze małżeństw homoseksualnych i ich znaczeniu dla życia rodzinnego. Dlatego krytyka homoseksualizmu będzie zakazana.

Źródło: LifeSiteNews.com

MM