Masowy ubój rytualny. Przekręt władzy – Jerzy Szygiel

Aktualizacja: 2012-10-25 12:37 pm

Gazeta Wyborcza była łaskawa cokolwiek napisać o aferze uboju rytualnego. Rzuciło mi się w oczy, że artykuł „Ubój rytualny będzie w Polsce zgodny z prawem” * mówi coś o polskim eksporcie mięsa z takiego uboju do Turcji czy Arabii Saudyjskiej, ale przemilcza, że Polska jest przede wszystkim największym na świecie eksporterem mięsa koszernego do Izraela. Poza tym dyskretna Wyborcza słusznie pisze, że do tej pory ten biznes jawnie (choć po cichu) łamał prawo, zresztą za doskonałą wiedzą rządu. Ale właściwie nie to przyciągnęło moją uwagę.

Wypowiedź wiceminister rolnictwa. Wylicza ona co domyślnie uprawnia masowy eksport (niedługo już połowa polskiego bydła, setki tysięcy zwierząt, będzie ubijana rytualnie): wchodzące właśnie w życie unijne rozporządzenie (dopuszczające „wyjątek religijny” od ustawodawstwa europejskiego), Traktat Lizboński (który mówi, że unijne prawo ma pierwszeństwo przed naszym), i nawet Karta Praw Podstawowych (której Polska nie ratyfikowała).

Pani wiceminister przekręca patrząc prosto w oczy. Rozporządzenie dotyczy terytorium europejskiego , nie dopuszcza eksportu poza kontynent. Wyjątek religijny polega na zaspokojeniu tych obywateli europejskich, którzy wierzą, że zwierzęta należy ubijać przy użyciu tych samych środków, co tysiące lat temu na azjatyckich pustyniach. Prawo europejskie ma fundament chrześcijański, tj. wierzy, że zadawanie niepotrzebnego cierpienia jest grzechem. Wyjątek ustanowiony dla mniejszości religijnych zamieszkałych w Europie nie ma nic wspólnego z aspiracjami wąskiego, ale bardzo silnego politycznie polskiego lobby uboju rytualnego, związanego szczególnie z PSL. Europejska Karta Praw Podstawowych nie obejmuje Izraela ani Arabii Saudyjskiej nie tylko z powodu odmiennych wartości. Tolerancja dla cudzych przekonań nikomu nie nakazuje służenia im, ani ich dzielenia.

Można zrozumieć gruby, trwający kilka lat przekręt, kryty przez osoby bardzo wysoko postawione. Wiadomo, politycy, więc gangsterzy. Ale do grupy trzymającej polskie bydło za mordę, że tak powiem, należy nawet Główny Lekarz Weterynarii, jedyny lekarz na tym stanowisku w Europie, który gorąco popiera cele lobby rytualnych rzeźników. Gdyby produkować mięso koszerne/halal tylko dla naszych mniejszości, jeśli to konieczne, problem byłby mikroskopijny, jednak teraz Polska zabija rytualnie wielokrotnie więcej zwierząt niż kiedy żyły tu miliony żydów. Jedyne wytłumaczenie powinno być religijne: że polskie bydło cierpi za polskie grzechy.

Jerzy Szygiel

*http://wyborcza.pl/1,75478,12732738,Uboj_rytualny_bedzie_w_Polsce_zgodny_z_prawem.html

http://blog.wirtualnemedia.pl/jerzy-szygiel/post/uboj-rytualny-jak-sie-ma-polskie-bydlo

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=62369 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]