UE zrównuje krzyż z sierpem i młotem

Komisja Europejska zaprezentowała plakat mający promować tolerancję i różnorodność w Europie, opatrzony napisem „EuropaDlaWszystkich – Możemy być częścią tej samej gwiazdy”. Na plakacie, w gwiazdę zostały wpisane zostały symbole różnych religii i kultów: chrześcijaństwa, żydostwa, islamu, religii azjatyckich i kultów pogańskich oraz… sierp i młot.

Symbole powtarzają się i np. gwiazda Dawida wpisana została cztery razy, półksiężyc – symbol Islamu – również cztery razy, natomiast krzyż – jedynie trzy razy. Szczególne wyróżnienie otrzymał sierp i młot, który powtórzono aż  pięć razy, na dodatek wpisując go na samym szczycie górnego ramiona gwiazdy. Wśród symboli zabrakło starego starohinduskiego znaku, kojarzonego ze szczęściem i powodzeniem, a wykorzystanego przez czołowego przywódcę socjalistycznego, Adolfa Hitlera, do którego wielu pomysłów i ustaw nawiązuje współczesna Unia Europejska.

Dlaczego nie swastyka?

Głównym zadaniem katolickich europosłów powinno w najbliższych dniach stać się wyjaśnienie gigantycznego skandalu z nowym plakatem promującym Unię Europejską. Jest niedopuszczalne, by ufundowana na wartościach chrześcijańskich Europa zestawiała ze sobą krzyż oraz komunistyczny symbol sierpa i młota.

To znamienne, że dzisiejszym Europejczykom musimy przypominać o chrześcijańskich korzeniach ich kontynentu.  Wciąż musimy powtarzać współczesnemu człowiekowi, że gdyby nie ten znak, gdyby nie krzyż Jezusa Chrystusa, gdyby nie Kościół Katolicki, Europa nigdy nie byłaby tym, czym jest dzisiaj. Zestawienie świętego dla dziesiątek pokoleń Europy znaku ze znakiem wschodniego barbarzyństwa, niszczącego wszystko co powstało z wielkiej europejskiej cywilizacji , jest niesłychane.

W plakacie promującym UE – która dziś rzeczywiście przypomina siostrę ZSRS – sierp i młot znajduje się na szczycie symboli, które autorzy grafiki uznali za konglomerat dopuszczalnych dziś symboli. To znamienne, ale niezwykle niebezpieczne. Czy mamy odczytywać to jako sygnał wysłany nam przez Brukselę? Czy tygiel barbarzyńskich i pogańskich symboli zestawiony z krzyżem oznaczać ma, że we Wspólnocie od teraz będzie można – wzorem najbardziej znanych osób spod znaku sierpa i młota – skazywać miliony ludzi na śmierć głodową, lub rozkazywać europejskim żołnierzom strzelać w tył głowy jeńca? Czy tego chcą postępowi i nad wyraz tolerancyjni eurokraci? Cóż innego ma bowiem znaczyć umieszczenie na unijnym plakacie tego symbolu?

Zagrywka z sierpem i młotem jest wyjątkowo perfidna. W logice otwartych europejskich decydentów powstaje jednak luka. Skoro sierp i młot – jeden z symboli europejskiego totalitaryzmu – może być jednym ze znaków akceptowanych w UE, dlaczego na plakacie nie umieszczono drugiego znanego Europejczykom znaku? Wszak nazistowska swastyka w XX wieku współtworzyła mozaikę kulturową Europy, i to bardzo znacząco.

Nawet gdyby nie postrzegać sierpa i młota jako znaku zbrodniczej ideologii, koncepcja plakatu i tak nie ma większego sensu. Oto według twórców grafiki, sierp i młot, gwiazda Dawida czy muzułmański półksiężyc, pojawiają się w zestawieniu symboli częściej niż krzyż. To również pokazuje jak absurdalnym pomysłem było owo zestawienie. No chyba, że to ja się mylę. Źe żadnego absurdu nie było. Europosłowie – chrześcijanie, szczególnie frakcja chrześcijańskich demokratów, powinni jak najszybciej dowiedzieć się, czy twórcom plakatu nie chodziło czasem o ukazanie tego, co dla mieszkańców Europy powinno według nich być najważniejsze. W drugiej kolejności wskazano to, co jest zaledwie akceptowane. Sierp i młot pojawia się na grafice pięciokrotnie, dokładnie tak jak azjatycki Yin i Yang. Gwiazda Dawida i półksiężyc czterokrotnie, krzyż – najrzadziej. Czy to aby na pewno przypadek?

Sławomir Skiba

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2012-10-23)

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: narodowcy.net (Październik 20, 2012) | http://narodowcy.net/ue-zrownuje-krzyz-z-sierpem-i-mlotem/2012/10/20/

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content