Ahmadineżad: odeprzemy atak Izraela

Aktualizacja: 2012-09-27 10:36 am

Podczas wystąpienia w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych, prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad, zapowiedział, że jego kraj odeprze atak Izraela, i nie da zniszczyć swoich instalacji nuklearnych.

Zasadniczo nie traktujemy poważnie gróźb syjonistów. Dysponujemy jednak wszelkimi środkami obrony i jesteśmy w pełni gotowi do obrony – stwierdził prezydent Iranu. Zapowiedział gotowość do rozmów ze Stanami Zjednoczonymi, bo jego kraj nigdy nie miał problemów z narodem amerykańskim. Sama kwestia nuklearna to nie problem. Ważne jest podejście USA do Iranu. Jesteśmy gotowi na dialog, na znalezienie fundamentalnego rozwiązania spornych kwestii, ale na zasadach opartych na sprawiedliwości i wzajemnym szacunku. Nie ma innego sposobu – twierdzi Ahmadineżad.

Irański prezydent mówi także, że potrzebny jest nowy ład międzynarodowy, w którym wielkie mocarstwa, nie będą wyzyskiwać mniejszych państw. Ahmadineżad dodał, że Iran zagrożony jest przez „niecywilizowanych syjonistów” z Izraela.

MM

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=61385 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]