- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Kanadyjski Kongres Żydów rejestruje demonstracje antyizraelskie, domaga się od policji ukarania demonstrantów

Na ulicach wielu miast na całym świecie trwają protesty przeciwko ludobójczej polityce Izraela. W Londynie, Paryżu, Berlinie, Wiedniu, Nowym Jorku, Sztokholmie, Antwerpii, Montrealu, Toronto, w Afryce Południowej, w krajach Bliskiego Wschodu, Ameryki Południowej, setki tysięcy ludzi demonstruje wyrażając swoją dezaprobatę wobec niedawnego ataku wojsk izraelskich w Strefie Gazy, a pośrednio wobec medialnej propagandy globalnych środków masowego przekazu wypaczających prawdziwy obraz wydarzeń. Informacja zamieszczona w kanadyjskim piśmie żydowskim The Canadian Jewish News, wskazuje jednak na działanie sił pragnących uciszyć te demonstracje, a także postawić ich uczestników przed sądem.

Niedawne demonstracje w Toronto, Montrealu i Calgary, gdzie młodzi ludzie wznosili antyizraelskie hasła, nazywając Izrael – “Nazisrael”, były potajemnie nagrywane przez żydowskich agentów. Taśmy z nagraniami zostały dostarczone przez Kanadyjski Kongres Żydów policji kanadyjskiej, z żądaniem “przyjrzenia się im i zdecydowania czy uczestnicy demonstracji nie przekroczyli  dopuszczalnych granic i czy nie zbliżyli się w stronę kryminalnego przekroczenia praw nienawiści” – powiedział rzecznik kanadyjskiego kongresu Żydów i Kanadyjsko-Izraelskiego Komitetu (CIC). “W takich czasach jak teraz, jest konieczne abyśmy wszyscy razem wyizolowali nienawiść ze społeczeństwa, a prawo jest jednym z instrumentów [mogących być użytych do tego celu]” – stwierdził szef kongresu Żydów, Bernie Farber. “Tylko poprzez zdecydowaną postawę przeciwko tak podłej nietolerancji […] możemy prawdziwie zwalczyć taki fanatyzm.” – zapowiedział “tolerancyjnym” tonem Bernie Farber.

Określając wznoszone na ulicach hasła, zastępca szefa kongresu Żydów, Sara Saber-Freedman dodała, że “Tego rodzaju retoryka prowadzi do przemocy”, najwyraźniej zapominając, że w stosowaniu przemocy specjalizuje się właśnie armia izraelska zabijająca bezbronnych cywilów, w tym dzieci i kobiety, a ludzie na całym świecie zakłamywani przez globalne mass-media, wyrażają po prostu swoje oburzenie.