Zniszczył własne drzewa – zapłaci ponad 1,7 mln kary

Aktualizacja: 2012-05-23 12:14 pm

Mieszkaniec Białogardu źle obchodził się z drzewami rosnącymi na jego posesji. Grozi mu kara w wysokości 1,7 miliona złotych.

Kolejny absurd biurokratyczno-socjalistycznego państwa. Administracyjną karę pieniężną w wysokości 1,7 miliona złotych otrzymał jeden z mieszkańców Białogardu za to, iż „niewłaściwie wykonał zabiegi pielęgnacyjne drzew” rosnących na terenie jego nieruchomości. Urzędnicy wycenili dąb szypułkowy o obwodzie pnia 352 cm oraz klon zwyczajny o obwodzie pnia 198 centymetrów odpowiednio na 1,35 miliona i 360 tysięcy złotych.

Dajcie mi człowieka, a paragraf zawsze się znajdzie – tylko taka opinia przychodzi do głowy, gdy czytamy w prasie o podobnych absurdach – komentuje Paweł Toboła-Pertkiewicz z Fundacji PAFERE. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że tego typu absurdy mnożą się w tempie zastraszającym, a poza chwilą zadumy nad rzeczywistością w której żyjemy, nie idą za tym żadne kroki naprawcze. Urzędnicy, którzy nie wytwarzają żadnych realnych dóbr, ani co większego pożytku, są dziś rakiem, który prowadzi do katastrofy – dodaje.

Istnieje jednak szansa na niezapłacenie kary. Zawieszono ją na 3 lata, gdyż istnieje nadzieja, że po zastosowaniu odpowiedniej kuracji drzewa przeżyją.

Marcin Musiał

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=57032 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]