Tajne nagrody dyrektorów ratusza stołecznego

Aktualizacja: 2012-05-23 12:07 pm

Prawie 30 tys. zł nagrody dla dyrektora biura kultury Marka Kraszewskiego, ponad 30 tys. zł dla szefowej biura bezpieczeństwa Ewy Gawor czy dyrektora sekretariatu ds. Euro 2012 Andrzeja Cudaka – takie dane ujawnia “Rzeczpospolita”. Nie dowiemy się za to, czy i ile nagrody dostała np. szefowa biura promocji Katarzyna Ratajczyk. – Nie jest osobą publiczną. Nie wolno podawać jej zarobków – motywuje Ratusz.

Do wykazu nagród 22 dyrektorów (na 38) i 34 ich zastępców za rok 2011 dotarła “rp”. – Hanna Gronkiewicz Waltz nie żałowała tez pieniędzy swoim burmistrzom przeznaczając tylko na nagrody dla nich 351 tys. złotych. Na konto Wojciecha Bartelskiego (PO), szefa dzielnicy Śródmieście wpłynęło 9 tysięcy złotych. 8 tys. złotych szef Pragi Południe Tomasz Kucharski oraz Mokotowa Bogdan Olesiński. Najsłabiej nagrodzeni zostali szefowie Ursynowa, Ochoty i Wilanowa.

Ratusz nie chce podać wynagrodzenia szefowej biura promocji, Katarzyny Ratajczyk (odpowiedzialnej m.in. za filmy promocyjne na Euro 2012), szefa Biura Drogownictwa i Komunikacji Mieczysława Reksnisa czy Biura Gospodarki Nieruchomościami, Marcina Bajko twierdząc, ze nie są to osoby publiczne..

Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza, zdradził jedynie, że średnia kwartalna nagroda dla dyrektora biura i jego zastępcy to ponad 7,8 tys. złotych. W ratuszu jest 38 biur, co oznacza, że rocznie na nagrody miasto wydaje 2 mln zł.

Ponadto, 31 milionów złotych wydał ratusz na umowy o dzieło i zlecenie. Odmawia jednak ujawnienia z kim i o co się umawiał na tak wysoka kwotę! Nawet radni nie mogą się doprosić o ujawnienie tych danych. Co ciekawe są to przecież pieniądze pochodzące z kieszeni mieszkańców miasta!

Tak oto niejeden zastanawia się jak przeżyć do pierwszego tyrając po dziesięć godzin dziennie i nie wyobrażając sobie pracy do 67 roku życia, a „nasi możnowładcy” rozdają sobie pieniądze pochodzące z podatków, czyli naszych kieszeni i właśnie załatwili, że będą to mogli jak najdłużej.

Napisał(a) hotmoney.pl/AJa 

Za: Aspekt Polski (22 maj 2012) -- [Org. tytuł: « Tajne nagrody»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=57029 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]