Aktualizacja strony została wstrzymana

„Kanon Pisma nie jest dziełem Boga tylko uwarunkowań”

Polecam lekturę pasjonującej dyskusji na portalu prowadzonym przez tuza dziennikarstwa akukumenicznego w Polsce, red. Ewę K. Czaczkowską.

Niejaki Piotr Kapusta pisze tamże:
Katolicy dorzucili część ksiąg do S[tarego] T[estamentu], aby odróżnić się od ruchów protestanckich, a kanon Pisma nie jest dziełem Boga tylko uwarunkowań (…) Mam (wydaje mi się) duży szacunek do tradycji katolickiej, natomiast uważam, że szacunek niekoniecznie musi oznaczać ślepe akceptowanie pewnych prawd, tylko dlatego, że tak głosi tradycja Kościoła. Nie jesteśmy sektą, gdzie skoro tak naucza guru, to tak jest i koniec.
Pan Piotr jest katechetą w liceum więc posiada misję kanoniczną od swojego biskupa. Sugerujemy wezwanie pana Piotra przy najbliższej okazji do kurii i przeegzaminowanie go z podstawowych prawd świętej wiary katolickiej. Pani Ewie też by się to – swoją drogą – przydało.

Napisał Dextimus dnia 16.5.12

Za: Kronika Novus Ordo (16 maja 2012) | http://breviarium.blogspot.com/2012/05/kanon-pisma-nie-jest-dzieem-boga-tylko.html | kanon Pisma nie jest dziełem Boga tylko uwarunkowań

Skip to content