“Kanon Pisma nie jest dziełem Boga tylko uwarunkowań”

Aktualizacja: 2012-05-16 4:37 pm
Polecam lekturę pasjonującej dyskusji na portalu prowadzonym przez tuza dziennikarstwa akukumenicznego w Polsce, red. Ewę K. Czaczkowską.

Niejaki Piotr Kapusta pisze tamże:
Katolicy dorzucili część ksiąg do S[tarego] T[estamentu], aby odróżnić się od ruchów protestanckich, a kanon Pisma nie jest dziełem Boga tylko uwarunkowań (…) Mam (wydaje mi się) duży szacunek do tradycji katolickiej, natomiast uważam, że szacunek niekoniecznie musi oznaczać ślepe akceptowanie pewnych prawd, tylko dlatego, że tak głosi tradycja Kościoła. Nie jesteśmy sektą, gdzie skoro tak naucza guru, to tak jest i koniec.
Pan Piotr jest katechetą w liceum więc posiada misję kanoniczną od swojego biskupa. Sugerujemy wezwanie pana Piotra przy najbliższej okazji do kurii i przeegzaminowanie go z podstawowych prawd świętej wiary katolickiej. Pani Ewie też by się to – swoją drogą – przydało.

Napisał Dextimus dnia 16.5.12

Za: Kronika Novus Ordo (16 maja 2012) -- [Org. tytuł: « kanon Pisma nie jest dziełem Boga tylko uwarunkowań»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=56816 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]