Brakuje leków dla chorych na nowotwory. Ministerstwo Zdrowia bezradne

Aktualizacja: 2012-04-12 9:10 pm

Chorzy na niektóre choroby nowotworowe mają problem z uzyskaniem leków. Producent wycofał je z rynku ponieważ ich sprzedaż uznał za nieopłacalną. Ministerstwo Zdrowia jest bezradne.

Brakuje leków z grupy cytostatyków. Są to leki dla chorych na raka piersi, dla pacjentów z chłoniakami, rakiem płuca, czy nowotworem szyjki macicy. Trafiają one do Polski na zasadzie importu docelowego.

Ministerstwo poinformowało, że problemy z lekami mogą potrwać nawet do trzech miesięcy. – Te trudności miały się skończyć z końcem kwietnia. Niestety, otrzymaliśmy informację, że ta sytuacja się wydłuży – tłumaczy wiceszef Ministerstwa Zdrowia Jakub Szulc.

Ministerstwo stanęło po stronie producenta. Wyjaśnia, że producent nie wycofał się z dystrybucji leków na polski rynek, a jedynie “zmienił proces technologiczny” produkcji leków.

Resort zdrowia miał zostać uprzedzony przez producenta z odpowiednim wyprzedzeniem. Pomimo tego ministerstwo nie przygotowało się na taką sytuację.

Źródło: rp.pl

ged

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=55290 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]