- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Wielka Brytania: Centrum rodzicielstwa zastępczego dla par homoseksualnych

Para brytyjskich gejów, którzy są „ojcami” dla piątki dzieci, otworzyła ośrodek rodzicielstwa zastępczego. Osoby homoseksualne, żyjące w stałych związkach, znajdą tam pomoc w dotarciu do „matek i ojców do wynajęcia”.

Mężczyźni mają bogate doświadczenie w „zamawianiu dzieci” dla siebie. Dwanaście lat temu, korzystając z luk w brytyjskim prawie, podpisali umowę z amerykańską matką-surogatką. Kobieta wynajęła się do urodzenia dwójki dzieci poczętych in vitro z komórek rozrodczych anonimowej dawczyni i obu panów. Urodziła bliźnięta, które homoseksualni mężczyźni uznali za swoje.

Na tej zasadzie teraz mają już pięcioro dzieci. Postanowili podzielić się doświadczeniem z innymi gejami i lesbijkami. „Chodzi nam o pomaganie ludziom, którzy nie mogą normalnie mieć dzieci” – tłumaczą powód założenia ośrodka pośredniczącego w kojarzeniu par jednopłciowych z „rodzicami zastępczymi”.

Mężczyźni są pierwszą brytyjską parą homoseksualistów, którzy zostali wpisani jako rodzice do metryk urodzenia „swoich” dzieci. Źadne dziecko tej homo-pary nie zatem matki i ojca, tylko dwóch ojców.

[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI-Polska na podstawie tekstu „Daily Mail” – 13.03.2012 r. via serwis informacyjny SPUC – 14.03.2012 r.]