Portugalia: bezrobocie najwyższe od lat, wzrost pomocy Kościoła dla ubogich

Aktualizacja: 2012-03-20 7:57 am

Z danych portugalskiego Caritasu wynika, że w roku ubiegłym liczba osób zwracających się o pomoc do tej instytucji wzrosła o 91 procent.  Codziennie po wsparcie materialne zgłasza się ok. 250 osób, w tym także ludzie wykształceni, przedstawiciele takich zawodów jak adwokaci, nauczyciele czy architekci, które były dotychczas uważane za dobrze sytuowane. Tendencja wzrostowa utrzymała się także w pierwszych miesiącach 2012 roku.

Niestety, nasze możliwości są ograniczone i nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim w wystarczającym stopniu, tym bardziej że szybko przybywa liczba tzw. nowych ubogich – powiedział szef Caritas Portugalia, Eugenio Fonseca. Jednocześnie władze Caritas poinformowały że w związku z rosnącą falą ubóstwa wśród Portugalczyków żyjących w Luksemburgu, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii wkrótce uruchomiona zostanie specjalna linia wsparcia dla emigrantów.

Obecnie w Portugalii panuje bezrobocie najgorsze od 35 lat. Wynosi ono niemal 15 procent.

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=53766 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]