Modlitwa już nie jest w interesie PO

Aktualizacja: 2012-03-19 8:28 am

Posłowie PO, którzy w poprzednich latach tak gorliwie modlili się przed świętami, czyli wyborami, w tym roku nie odbędą się uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych- donosi “Newsweek”.

“W Platformie nie ma klimatu do wysiadywania po kościołach. Teraz musimy się skupić na reformach, a nie na modlitwach” – mówi “Newsweekowi” jeden z posłów, proszący o niepodawanie jego nazwiska.

Rozmodlenie w Platformie minęło wraz z wyborczym sukcesem antyklerykalnego Ruchu Palikota. Oliwy do ognia dolał premier, gdy zadeklarował, że PO nie będzie klękać przed biskupami. – Potraktowaliśmy to dosłownie.”No i jak jechać na rekolekcje, gdy rząd chce likwidacji Funduszu Kościelnego i zmian w finansowaniu lekcji religii” – tłumaczy jeden z rozmówców “Newsweeka”.

Tak Platforma po raz kolejny obnaża swoje prawdziwe oblicze.

Dotychczas spotkania rekolekcyjne dla polityków PO organizował poseł Ireneusz Raś. Nadawał się do tego m.in. ze względu na rodzinne koneksje z prałatem Dariuszem Rasiem, osobistym sekretarzem metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza.

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=53735 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]