Zniknęło ponad milion Polaków w Unii Europejskiej

Aktualizacja: 2012-02-23 10:22 am

– Rząd Donalda Tuska jest pierwszym znanym mi w historii, który nie walczy o ilość głosów w UE – powiedział dziś Krzysztof Szczerski, odnosząc się do nowej definicji ludności przedstawionej przez Komisję Europejską.

Zgodnie z nowymi wytycznymi UE, definicja ludności narodowej zmienia się na definicję ludności zamieszkującej, co oznacza, że każdy Polak przebywający na emigracji powyżej 12 miesięcy nie jest traktowany jako obywatel Polski, a jako obywatel zamieszkiwanego kraju. To z kolei odbiera Polsce milion dwieście tysięcy głosów w Unii Europejskiej na rzecz krajów, do których polscy obywatele wyemigrowali.

– To zmienia siłę polskiego głosu w UE, która jest liczona wprost proporcjonalnie do liczby ludności – mówił Szczerski. – Po raz pierwszy kraj członkowski zgadza się dobrowolnie na zmniejszenie liczby głosów.

Poseł PiS wezwał rząd do podjęcia działań w tej sprawie. – Apelujemy, żeby rząd dobrowolnie nie rezygnował z ponad miliona głosów swoich obywateli – wzywał Szczerski.

Nowe przepisy mają wejść w życie w 2014 roku. W tym też roku nasza ludność formalnie się zmniejszy i stracimy 3% polskich głosów w UE.

Za: MyPiS.pl -- [Org. tytuł: « Zniknęło ponad milion Polaków w Unii Europejskiej!»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=52412 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]