Aktualizacja strony została wstrzymana

Seks w kanałach czyli ostatni film Agnieszki Holland

Nie chce mi się wierzyć, że reżyser nie ma wpływu na promocję swojego dzieła. Jeśli zaś ma to znaczy, że pewne rzeczy akceptuje, z innych wręcz się cieszy, a kolejne traktuje jak bomby, które wybuchając obsypią go gotówką i zaszczytami. Mamy oto ten najnowszy film Agnieszki Holland, ten, w którym polska świnia ratuje Żydów schowanych w kanałach. I w tym filmie jak mogliśmy przeczytać na portalu Wirtualna Polska, oglądać możemy śmiałe sceny erotyczne. W dodatku sceny te ukazują seks w warunkach skrajnych czyli w kanałach, gdzie jak wiadomo śmierdzi, jest ciemno, nie ma się gdzie umyć i wszyscy siedzą jeden na drugim. Jak tu myśleć o seksie w takich warunkach? A jednak! Agnieszka Holland potrafiła rozwiązać o ten problem. I w ten sposób przyciągnąć widza do kina. Seks w kanałach. Seks w smrodzie, brudzie, i ściekach. To dopiero numer. Źe co, że treścią filmu jest męka i śmierć i tak nie wolno? Co wy gadacie, jak to nie wolno. Od dawna już wiadomo, że kino to biznes, w biznesie zaś liczy się zysk. Wszystko co może przynieść zysk jest celowe i ważne. Nie ważne co się pokazuje. W filmie „Ostatnie kuszenie Chrystusa” też była męka i nikt się nie zawahał przed pokazywaniem tam seksu, bo film miał przynieść kasę.

Dlaczego pani Agnieszka się przed tym nie powstrzymała? Nie ma co dywagować – dla zysku, proszę publiczności, dla zysku i nic tu więcej nie ma do dodania. Wiedziała bowiem wybitna polska reżyserka, że nic tak nie działa na widza jak seks. Trzeba więc ten seks pokazać. Nikt się nie ośmieli atakować za to filmu, bo powie mu się, że jest antysemitą i katolickim ekstremistą co nie nadąża za nowymi czasami. Powie mu się tak, napisze i pozamiatane. Gość będzie załatwiony, a ci którzy mieli być zarobieni, będą zarobieni.

Nie wiem czy tu jeszcze trzeba coś dodawać. Może lepiej podsumujmy – Przemek Wałęsa jest koneserem cygar, Miecugow udaje, że ma raka i na tym raku usiłuje się lansować, a pani Holland sprzedaje holocaust poprzez pieprzenie w smrodliwych ciemnościach i opowiadanie o tym. To jest proszę Państwa wszystko razem szalenie pocieszające z jednej strony, ale z drugiej nie. Jest pocieszające bo gołym okiem już widać, że ci wszyscy „ONI” nie mają już nic i mogą co najwyżej wskoczyć na stół i ściągnąć gacie. Z drugiej zaś strony, znając ich agresję, apetyty i niską samoocenę możemy spodziewać się wkrótce jakiegoś poważnego ataku. Nie wierzę bowiem w to, że ktoś dobrowolnie zgodzi się oglądać film Holland, uwierzy Miecugowowi i zapali cygaro z młodym Wałęsą. Jeśli zaś nikt tego nie zrobi ludzie ci poczują się zagrożeni w sposób skrajny i zechcą się odegrać. Poczekajmy co się stanie. I cieszmy się, że Holland nie kręci filmów o Powstaniu Warszawskim, ani o żadnym innym. I w ogóle cieszmy się, że oni w tych filmach nas pomijają i nie chcą o nas mówić i pokazywać naszej historii. Uważam, że to świetnie, wręcz cudownie.

Coryllus

Przypominam, że moje książki można już kupić w Warszawie w księgarni Tarabuk przy ulicy Browarnej 6, a także w sklepie Foto-Mag przy Alei KEN 83 lok.U-03, tuż przy wyjściu z metra Stokłosy, naprzeciwko drogerii Rossman. Można je też kupić w księgarni „U Iwony” w Błoniu oraz w księgarniach w Milanówku po obydwu stronach torów kolejowych, a także w tymże Milanówku w galerii „U artystek”. Aha i jeszcze w galerii „Dziupla” w Błoniu przy Jana Pawła II 1B czyli w budynku centrum kultury. Cały czas zaś są one dostępne na stronie www.coryllus.pl  Zapraszam. Uwaga! Atrapia i Toyah dostępne są jedynie w sklepie Foto-Mag, bo tak i już. Może kiedyś będą także gdzie indziej, ale na razie ich tam nie ma. Książkę Toyaha o liściu można kupić jeszcze w Katowicach w księgarni „Wolne słowo” przy ul. 3 maja. Gdzie to jest dokładnie, pojęcia nie mam.

Informuję również, że 2 lutego w muzeum Kraszewskiego w Poznaniu odbędzie się wieczór autorski blogera coryllusa, a on sam będzie obecny na Poznańskich Targach Książki dla Dzieci i Młodzieży odbywających się w dniach 3-5 lutego w Poznaniu. Zapraszam.

Za: baśń jak niedźwiedź – Coryllus blog (14.01.2012) | http://coryllus.salon24.pl/381308,seks-w-kanalach-czyli-ostatni-film-agnieszki-holland