Tajne porozumienie prezydenta Kwaśniewskiego z Rosją zrzekające się praw Polski do ciał polskich oficerów zmordowanych w Katyniu

Aktualizacja: 2011-12-2 9:54 am

Hańba i Trybunał Stanu: Prezydent RP oddał Rosji prawa do ciał polskich oficerów zamordowanych w Katyniu.

Podczas rozmowy Nowego Ekranu z Panią Witomiłą Wołk-Jezierską, córką polskiego oficera zamordowanego w Katyniu, starającą się od 20 lat o sprowadzenie ciała ojca do Polski i walczącą z Rosją przed Trybunałem w Strasburgu wyszły na jaw przerażające fakty. Według Pani Witomiły w 1998 r. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski podpisał z Rosją tajne porozumienie, w którym Polska zgodziła się, by ciała zamordowanych oficerów pozostały na zawsze w pobudowanych przez Rosję tzw. Memoriałach. Rzecz jest tym bardziej haniebna, że owe “Memoriały” noszą oficjalną rosyjską nazwę: Pomniki pamięci zwycięstwa nad Polakami. Podpisujący tajną umowę z Rosją o tym wiedzieli.

Zostaliśmy upokorzeni, a pamięć naszych Bohaterów opluta przez Głowę własnego Państwa.

To pod tymi “Pomnikami pamięci zwycięstwa nad Polakami” rodziny ofiar, nasi rodacy oraz najwyższe władze Państwa Polskiego składają kwiaty i oddają hołd. Porozumienie było tak tajne, że fakt jego istnienia został ujawniony dopiero jak powolali się na nie Rosjanie. Polskie władze odmówiły Witomile Wołk-Jezierskiej i innym osobom procesującym się z Rosją w Strasburgu udostępnienia treści tego dokumentu.

Podczas prawie pięćdziesięciominutowej rozmowy przeprowadzonej przez dziennikarzy Nowego Ekranu, wyszły na jaw jeszcze inne podłości i dziwne działania polskich władz związane z Katyniem. Z opublikowanych kolejnych materiałów Polacy dowiedzą się o pokątnym handlu pamiątkami katyńskimi, zgodzie na bezczeszczenie przez Rosjan zwłok polskich oficerów, skandalu z niepowstałym Muzeum Katyńskim i zaginionych 15 kilogramach złota z mostków wyłamanych przez cmentarne hieny z ekshumowanych czaszek.

Witomiła Wołk-Jezierska jest osobą badającą od lat sprawę katyńską, napisała książki na ten temat, koresponowała z wieloma instytucjami krajowymi i miedzynarodowymi, walczy z Rosją w Strasburgu. Kwestie poruszone przez nią wymagają odpowiedzi i gruntownego wyjaśnienia przez władze polskie.

Pełną rozmowę oraz szereg dokumentów opublikujemy za kilka dni.

 Czas by społeczeństwo wymusiło sprowadzenie do Kraju prochów naszych oficerów.

Nowy Ekran

Za: Nowy Ekran (02.12.2011) -- [Org. tytuł: « Katyń: Prezydent oddał Rosji ciała naszych oficerów»]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=47827 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]