Pili wódkę z Kiszczakiem – ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Aktualizacja: 2011-10-7 11:12 am

Oglądałem teledysk pt. „Marynarze z Titanica”, ilustrowany filmem z kolacji, którą w 1989 r  w Magdalence wydał gen. Czesław Kiszczak. Widać na nim jak rozbawieni Michnik, Wałęsa i Mazowiecki trącają się kieliszkami wódki z szefem komunistycznej bezpieki. Pojawiają się słowa Michnika „Ja piję, panie generale, za taki rząd, gdzie Lech będzie premierem, a pan ministrem spraw wewnętrznych.” Na filmie widać też bp. Orszulika jak podaje talerz z mięsiwami i fraternizuje się z przełożonym zabójców ks. Popiełuszki. Przynajmniej teraz wiadomo, za co dostał on od Komorowskiego Order Orła Białego.

Kolejne ujęcia są z 4 czerwca 1992 r., kiedy to obalono rząd. Pojawia się tam też słynne zdanie Tuska; “Panowie, policzmy głosy”. Za kilka dni Tusk, tracąc się kieliszkami z Palikotem,  znów wypowie te same słowa. Oby   tych głosów się nie doliczył. Dlatego też Czytelniku głosuj na tych, którzy wódki z SB pić nie będą. Nie marnuj przy tym swego głosu na PJN, UPR czy PSL. 

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Gazeta Polska Codziennie, 4 X 2011 r.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=45244 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]