Aktualizacja strony została wstrzymana

Tóskobus – inicjatywa pogardzanych „kiboli” – wyrusza w Polskę

Sprzed Sejmu wyruszył „Tóskobus” – inicjatywa Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców skierowana przeciw rządowi premiera Donalda Tuska. Kibice chcą zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Kibice mają również zachęcać do wzięcia udziału w zaplanowanych na niedzielę wyborach parlamentarnych. Podkreślają, że krytycznie oceniają cztery lata rządów premiera Tuska i są przeciw Platformie Obywatelskiej. Jednocześnie zastrzegają, że poparcie jakiejkolwiek innej partii to indywidualna sprawa każdego obywatela.

Tóskobus wyrusza w Polskę- Magda z „Kibola” 4.10.2011

„Tóskobus” jeszcze dziś ma zostać oklejony stosownymi napisami, a potem ma jeździć ulicami Warszawy. Wieczorem ma jechać do Łodzi, gdzie zostanie przejęty przez kibiców ŁKS-u. W środę „Tóskobus” ma trafić do Poznania, w czwartek będzie jeździł po Śląsku, a w piątek ma odwiedzić Kielce i Białystok. Za każdym razem mają nim jeździć kibice miejscowych klubów piłkarskich.
Motywem dźwiękowym akcji jest melodia z popularnej kreskówki o Koziołku Matołku.

Podróż kibiców ma trwać cztery dni aż do ciszy wyborczej. Bus odwiedzi między innymi Warszawę, Łódź, Poznań, Sosnowiec, Katowice, Bytom, Chorzów, Zabrze, Częstochowę, Kielce i Białystok.

Poza tym kibice podejmują również inne działania o charakterze informacyjnym. W wielu miastach Polski roznoszą ulotki i wyjaśniają o co tak naprawdę chodzi w wojnie kibice – Tusk.

http://www.transferfield.com/4526/pelna-mobilizacja-wsrod-kibicow-toskobus-rusza-w-polske/

Za: Polska WalczÄ…ca (4.10.2011) | http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=2&t=11474&start=255

Skip to content