Departament Stanu USA dodatkowo finansuje “badanie nad antysemityzmem, negacjonizmem Holokaustu”

Aktualizacja: 2011-08-18 12:38 pm

Wydział Demokracji, Praw Człowieka oraz Pracy, działający w ramach Biura Wolności Religijnej amerykańskiego Departamentu Stanu USA, ogłosił o przyznaniu grantu w wysokości 200 tysięcy dolarów “Instytutowi Badawczemu ds. Bliskiego Wschodu” (MEMRI), celem przeprowadzenia badań “dokumentujących antysemityzm, negacjonizm Holokaustu i gloryfikację Holokaustu w rejonie Bliskiego Wschodu”.

Jak stwierdziła Hannah Rosenthal, specjalna wysłannikczka Departamentu Stanu d/s Monitorowania i Walki z Antysemityzmem, fundusze “umożliwią organizacji MEMRI rozszerzenie swoich wysiłków monitorowania mediów, tłumaczenie dokumentów na 10 języków, analizowanie trendów antysemityzmu, negacji i gloryfikacji Holokaustu oraz na zwiększenie dystrybucji materiałów poprzez swoją stronę internetową i inne media.”

Rosenthal, mianowana została przez prezydenta Obamę jako główna szefowa do spraw “walki z antysemityzmem oraz monitorowania w USA i na świecie antysemityzmu”.

Jak stwierdza polskojęzyczna strona MEMRI,  organizacja założona została w 1998 roku i określa się jako “niezależna, bezstronna, non profit [501(c)3] organizacja” z siedzibą główną w Waszyngtonie, oraz z oddziałami w Londynie, Tokio, Rzymie, Bagdadzie, Szanghaju i Jerozolimie.

“Polskie tłumaczenia MEMRI to wspólne przedsięwzięcie MEMRI i Racjonalisty, prowadzone przez  Małgorzatę i Andrzeja Koraszewskich. Wybrane teksty ukazują się także na łamach www.racjonalista.pl (witryny zajmującej się popularyzacją nauki i myśli oświeceniowej).” – czytamy na stronie internetowej tej organizacji.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Jerusalem Post (08/16/2011)
Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=42231 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]