Aktualizacja strony została wstrzymana

Departament Stanu USA dodatkowo finansuje „badanie nad antysemityzmem, negacjonizmem Holokaustu”

Wydział Demokracji, Praw Człowieka oraz Pracy, działający w ramach Biura Wolności Religijnej amerykańskiego Departamentu Stanu USA, ogłosił o przyznaniu grantu w wysokości 200 tysięcy dolarów „Instytutowi Badawczemu ds. Bliskiego Wschodu” (MEMRI), celem przeprowadzenia badań „dokumentujących antysemityzm, negacjonizm Holokaustu i gloryfikację Holokaustu w rejonie Bliskiego Wschodu”.

Jak stwierdziła Hannah Rosenthal, specjalna wysłannikczka Departamentu Stanu d/s Monitorowania i Walki z Antysemityzmem, fundusze „umożliwią organizacji MEMRI rozszerzenie swoich wysiłków monitorowania mediów, tłumaczenie dokumentów na 10 języków, analizowanie trendów antysemityzmu, negacji i gloryfikacji Holokaustu oraz na zwiększenie dystrybucji materiałów poprzez swoją stronę internetową i inne media.”

Rosenthal, mianowana została przez prezydenta Obamę jako główna szefowa do spraw „walki z antysemityzmem oraz monitorowania w USA i na świecie antysemityzmu”.

Jak stwierdza polskojęzyczna strona MEMRI,  organizacja założona została w 1998 roku i określa się jako „niezależna, bezstronna, non profit [501(c)3] organizacja” z siedzibą główną w Waszyngtonie, oraz z oddziałami w Londynie, Tokio, Rzymie, Bagdadzie, Szanghaju i Jerozolimie.

„Polskie tłumaczenia MEMRI to wspólne przedsięwzięcie MEMRI i Racjonalisty, prowadzone przez  Małgorzatę i Andrzeja Koraszewskich. Wybrane teksty ukazują się także na łamach www.racjonalista.pl (witryny zajmującej się popularyzacją nauki i myśli oświeceniowej).” – czytamy na stronie internetowej tej organizacji.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Jerusalem Post (08/16/2011) | http://www.jpost.com/International/Article.aspx?id=233929

Skip to content