Senat amerykański jednogłośnie przegłosował Ustawę o Przyzwoitości, radykalnie zwiększającą kary

Aktualizacja: 2006-05-23 12:00 am

Amerykański Senat uchwalił jednogłośnie 18 maja br. tzw. Ustawę o Przyzwoitości The Broadcast Decency Enforcement Act (Numer S.2056) , która nakłada wysokie kary dla nadawców środków masowego przekazu za transmitowanie programów o nieprzyzwoitych treściach. Ustawa ta jest poprawką do obowiązującej przepisów z 1934 roku i zwiększa kary z dotychczasowych 30 tysięcy dolarów do 325 tysięcy dolarów za każde naruszenie przepisów, z górną granicą 3 milionów dolarów.
Ustawa trafiła już do Izby Reprezentantów.

Obserwatorzy twierdzą, że gdyby np. znane wystąpienie piosenkarki Janet Jackson na meczu futbolowym Super Bowl w 2004 roku miało miejsce w czasie obowiązywania nowych przepisów, nałożono by karę w wysokości pięciu i pół miliona dolarów.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=370 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]