- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Rosja: 183 sędziów skazanych za korupcję

Komitet śledczy w Rosji ogłosił, że 183 śledczych, sędziów, prokuratorów i adwokatów, jak również 227 wybranych przedstawicieli władz centralnych i lokalnych zostało skazanych w 2010 r. za korupcję.

“120 śledczych, 12 prokuratorów, 48 adwokatów (…) i 3 sędziów zostało skazanych za przestępstwa korupcyjne” – oświadczył przewodniczący komitetu Aleksandr Bastrykin przed członkami Akademii Dyplomatycznej przy MSZ Rosji.

Według Bastrykina, w ubiegłym roku również za korupcję zostało skazanych 225 deputowanych zgromadzeń lokalnych i 2 wybranych członków parlamentu rosyjskiego.

Jadwiga Senska/lefigaro.fr/Kresy.pl

KOMENTARZ BIBUŁY: Trudno oceniać czy liczba ponad 400 sędziów, prokuratorów, polityków i innych, skazanych w ciągu roku za korupcję – to mało czy dużo. Może na Rosję to mało, lecz czy można prosić polskie władze o podobne podsumowanie? Ilu polskich sędziów i innych funkcjonariuszy tzw. wymiaru sprawiedliwości zostało skazanych za korupcję? Ilu polityków zostało skazanych? Przy tych ostatnich chcielibyśmy widzieć obok nazwiska ich afiliację partyjną.