Resort “Radka” Sikorskiego wyprodukował wulgarny komiks, który miał promować Polskę

Aktualizacja: 2011-02-22 11:13 am

„Na ch… on tam stoi?” – komiksem pełnym takich wypowiedzi ambasada RP w Berlinie chciała promować Polskę w Niemczech oraz zainteresować młodzież Rokiem Chopinowskim.

MSZ zrealizowało kolejny kuriozalny pomysł na promocję Polski na świecie. Po drewnianych bączkach, które mają promować kraj podczas Prezydencji w UE, resort spraw zagranicznych wydał kilkadziesiąt tysięcy złotych na komiks pełen wulgaryzmów. Miało to być ukoronowaniem Roku Chpinowskiego.

Publikacja „New Chopin Romantic” miała promować Polskę w Niemczech. Komiks adresowany do uczniów został wydany przez ambasadę RP w Berlinie. Kosztował aż 30 tysięcy euro.

Fabuła opowiadania składa się z pięciu części. W jednej z nich bohater – pianista, który przypomina z wyglądu Chopina, ma zagrać koncert w więzieniu. W wyprawie do zakładu towarzyszy mu skinhead, były więzień. Choć cały komiks jest przepełniony wulgaryzmami, to właśnie skinhead wypowiada najbardziej plugawe słowa, m.in. „Na ch… on tam stoi?” , „Gdzie jest ta ci…?”, „Po ch… tu brałeś je w ogóle?”, „J…ny cweloholokaust” i inne.

Komiks miał być ukoronowaniem Roku Chopinowskiego. Publikacja nie trafiła do dystrybucji po interwencji TVN Warszawa – cały nakład wylądował w magazynie. Szef polskiej dyplomacji, Radosław Sikorski, odmówił komentarza w tej sprawie, podkreślając, że pierwszy raz słyszy o takim pomyśle swoich podwładnych.

żar/Dziennik.pl

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Wulgarny komiks miał promować Polskę»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=33099 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]