Co trzeci Polak na granicy płacy minimalnej

Aktualizacja: 2011-02-14 11:21 am

Co trzeci pracujący Polak zarabia równowartość płacy minimalnej, która w tym roku wynosi 1386 zł – wynika z szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna najgorzej opłacani są m.in.: sprzątaczki, szwaczki, ochroniarze, kasjerzy i pracownicy małej gastronomii. W tych zawodach szans na znaczące podwyżki nie ma. Oczywiście pensja zależy od zajmowanego stanowiska. Zwykli pracownicy z województw podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, rzeszowskiego i warmińsko-mazurskiego zarabiają najmniej w Polsce. Ich pobory utrzymują się na granicy płacy minimalnej. Natomiast zarobki ludzi zatrudnionych przy produkcji i w sektorze budowlanym są już wyższe i wynoszą od ok. 1600 zł w górę.

/BK/

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=32539 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]