Aktualizacja strony została wstrzymana

Dlaczego Episkopat USA milczał w sprawie ustawy znoszącej politykę „Don’t Ask, Don’t Tell”?

Elaine Donnelly, szefowa Centrum Gotowości Bojowej Armii Amerykańskiej ubolewa nad tym, że episkopat USA milczał w sprawie projektu ustawy, znoszącego zakaz służby jawnych homoseksualistów w armii amerykańskiej. „Kiedy kwestia ta poddana została głosowaniu – które ostatecznie zakończyło się sukcesem w kongresie – Kościół katolicki, pośród wszystkich organizacji, które głośno wypowiadały się w tej sprawie w czerwcu, milczał”.

Donnelly skrytykowała kard. Donalda Wuerla za to, że powiedział, iż „Kościół katolicki nie ma konkretnego stanowiska w tej sprawie”. Szefowa Centrum Gotowości Bojowej zauważyła, że jedynie abp Timothy Broglio, kapelan wojskowy wcześniej wypowiadał się przeciw zniesieniu polityki „Don’t Ask, Don’t Tell”.

Przypomniała, że stanowisko abp Broglio było jak najbardziej uzasadnione. 22 lipca 1992 r. Kongregacja Nauki Wiary, której prefektem wówczas był kardynał Joseph Ratzinger ogłosiła dokument, w którym stwierdziła, iż dyskryminacja ze względu na tzw. orientację seksualną nie jest tym samym, co dyskryminacja ze względu na rasę, pochodzenie etniczne itd. jako, że kwestia „orientacji seksualnej” „budzi niepokój moralny”. Według dokumentu Kongregacji Nauki Wiary „istnieją dziedziny, w których nie jest przejawem niesprawiedliwej dyskryminacji uwzględnienie skłonności seksualnej, na przykład gdy chodzi o adopcję dziecka lub powierzenie go opiekunom, zatrudnianie nauczycieli lub trenerów sportowych i służbę wojskową”.

Źródło: CWN, AS

Komentarz PiotrSkarga.pl: Milczenie Kościoła katolickiego w USA w tak ważnej sprawie moralnej pokazuje jasno w jakim kryzysie znajduje się Kościół. Sytuacja ta domaga się wielkiej modlitwy i pokuty, aby Dobry Bóg udzielił łask do przezwyciężenia tego kryzysu.

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,6377,2,0,1,I,informacje.html

Skip to content