- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Brazylia: 178 mln. dolarów z budżetu państwa na promocję homoseksualizmu

Brazylijski Senat zaaprobował ostatnio ustawę, która przewiduje wydatkowanie z budżetu państwa równowartości ponad 178 mln dolarów na walkę z tzw. homofobią.

Środki te zostały ujęte w rządowym programie walki z tzw. homofobią zatytułowanym „Brazylia bez homofobii”. Trafią one bezpośrednio do organizacji homoseksualnych w kraju, a także zostaną wykorzystane na opłacenie inicjatyw legislacyjnych, którym celem będzie przyjęcie praw korzystnych dla ruchu homoseksualnego.

Jedną z takich inicjatyw jest projekt ustawy, zakazującej wszelkiej krytyki zachowań homoseksualnych. Ustawę tę wspierał prezydent Luiz Lula da Silva, któremu, pomimo ogromnej popularności, jaką cieszył się w ciągu ostatnich ośmiu lat urzędowania, nie udało się przekonać deputowanych do jej przyjęcia. Nowa prezydent, popierana przez da Silvę, Dilma Rousseff chcąc wygrać wybory obiecała, że nie będzie angażować się w promocję tego typu projektów. 

Fundusze zatwierdzone na realizację programu „Brazylia bez homofobii” będą wykorzystane także na promocję praw pederastów i lesbijek w szkołach oraz poza granicami Brazylii.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS