Polska flaga podlega ochronie

Aktualizacja: 2010-11-10 10:51 pm

“Dziennik Gazeta Prawna” nawiązując do zbliżającego się Święta Niepodległości przypomina, że przywiązanie do symboli narodowych mamy prawo demonstrować nie tylko podczas świąt państwowych. Kazdy obywatel może legalnie wywiesić w oknie flagę narodową na przykład z okazji ważnych dla niego uroczystości rodzinnych. Trzeba spełnić tylko jeden warunek – należy to zrobić w taki sposób, aby nie naruszyć czci i szacunku należnego symbolom narodowym. Flaga nie może być więc brudna, podarta lub wyblakła.

“Dziennik Gazeta Prawna” przypomina też, że osoba, która znieważy symbol narodowy może trafić nawet na rok do więzienia.

Eksponując symbole narodowe, należy pamiętać o jeszcze jednej sprawie – flaga nie może mieć pośrodku godła. Taką flagę wywieszać mogą jedynie polskie placówki dyplomatyczne oraz porty i lotniska. Mogą się nią posługiwać także statki handlowe, na których pełni ona funkcję bandery.

Więcej na ten temat – w “Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/”Dziennik Gazeta Prawna”/kry/dyd

Za: Stooq -- [Org. tytuł: « Flaga podlega ochronie»]

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28323 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]