- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Jeśli informacja, że “Zidentyfikowali ciało Prezydenta po ośmiu godzinach” jest prawdziwa, na jakiej podstawie uzurpator B.K. obwołał się p.o. Prezydenta w godzinę po katastrofie?

RMF FM: Ciało prezydenta zostało wstępnie zidentyfikowane dopiero po ponad ośmiu godzinach od katastrofy.

Radio dotarło do zeznań dwóch funkcjonariuszy BOR-u, z których wynika, że gdy przyjechali na miejsce katastrofy, na miejscu byli już żołnierze, lekarze i około 10 żołnierzy Specnazu. O godz. 13 zaczęto wynosić z wraku samolotu pierwsze zwłoki.

Jeden z funkcjonariuszy zeznał, że około godz. 17.30 czasu polskiego został poinformowany, że odnaleziono ciało Lecha Kaczyńskiego. Oficer ten jako pierwszy zidentyfikował ciało. Zrobił też zdjęcie. Inny funkcjonariusz, który również został poproszony o identyfikację, zeznał, że był prawie pewien, że widzi ciało prezydenta Kaczyńskiego. On również zrobił zdjęcie i przekazał Rosjanom, że to prawdopodobnie Lech Kaczyński, ale nie dał ostatecznego potwierdzenia, bo – jak mówi – chodziło o to, by mieć kontrolę nad ciałem i nie dopuścić, by Rosjanie zabrali je jako już w pełni zidentyfikowane – czytamy w serwisie internetowym rmf.24.pl. Funkcjonariusz zaznaczył również, że na ciele nie było ubrania.

Funkcjonariusz zeznał także, że zadzwonił do niego konsul i przekazał mu polecenie od ministra obrony Bogdana Klicha, by przekonał Rosjan, aby nie zaczynali badania czarnych skrzynek bez udziału polskich służb. Dowódca rosyjski odpowiedział jednak, że Rosjanie mają swoje procedury, co mogło świadczyć o odmowie, więc przesłuchiwany funkcjonariusz zasugerował konsulowi, by sprawę załatwić na wyższym szczeblu – relacjonuje radio RMF FM.

(ks/RMF FM)