Witebsk: Wystawa o zbrodni katyńskiej

W Witebskim Muzeum Krajoznawczym otwarto wystawę poświęconą zbrodni katyńskiej. To kolejne przedsięwzięcie zorganizowane na Białorusi przez działający tam Instytut Polski, mające na celu przybliżenie naszym wschodnim sąsiadom zbrodni na polskich oficerach.

Tytuł wystawy brzmi „Pamiętam. Katyń 1940”. Piotr Kozakiewicz, dyrektor Instytutu Polskiego w Mińsku powiedział Polskiemu Radiu, że na wystawie pokazywane są wszystkie miejsca martyrologii oficerów polskich, opisywane są najdokładniej jak tylko jest to możliwe wszystkie znane miejsca zbrodni stalinowskich.

Wystawa jest ilustrowana listami i niektórymi dokumentami katyńskimi. Dyrektor Piotr Kozakiewicz ma nadzieję, że wystawa w Witebsku będzie się cieszyć takim samym zainteresowanie jak cieszyła się wcześniej u mieszkańców Mińska. Odwiedziło ją prawie 8 tysięcy ludzi.

Wystawę można był oglądać w samym centrum Mińska, w Muzeum Wojny. W otwarciu wystawy w Witebsku uczestniczyła delegacja muzeum katyńskiego z Rosji. Ekspozycja będzie prezentowana około miesiąca. Następnie zostanie przewieziona do Pińska na południe Białorusi.

Za: Kresy.pl | http://www.kresy.pl/wydarzenia,bialorus?zobacz/witebsk-wystawa-o-zbrodni-katynskiej

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content