Setki badań wskazują na istnienie związku między aborcją a rakiem piersi

Jeden z amerykańskich mikrobiologów powiedział ostatnio, że istnieją setki badań wskazujących na istnienie zależności pomiędzy aborcją a większym prawdopodobieństwem wystąpienia raka piersi. Naukowiec zapowiedział, że aby upowszechnić tę wiedzę, będzie co tydzień publikował na swoim blogu wyniki kolejnych badań na ten temat.

Dr Gerard Nadal jest absolwentem uniwersytetu stanowego w Nowym Jorku, gdzie specjalizował się w mikrobiologii molekularnej. Od 16 lat wykłada mikrobiologię w Manhattan College.

Naukowiec jest przerażony stanem niewiedzy kobiet na temat związku istniejącego pomiędzy zapadaniem na raka piersi a wcześniej dokonanymi „zabiegami” aborcji. Dlatego też chce upowszechnić wiedzę naukową na ten temat.

Dr Nadal rozpoczął od prezentacji wyników badań epidemiologicznych, przeprowadzonych w 1997 r. pod kierunkiem Julie Palmer i Lynn Rosenberg. Obie panie wraz z grupą naukowców starały się odkryć, czy istnieje jakiś związek aborcji z występowaniem raka piersi u kobiet. Palmer i Rosenberg nie są bezstronnymi naukowcami. Znane są z popierania aborcji i często występują jako osoby biegłe, wypowiadając się w procesach sądowych. Właśnie chociażby z tego względu, zdaniem dr Nadala, wyniki ich badań są istotne dla kobiet. 

Zespół ten, dzięki wsparciu Krajowego Instytutu Raka, przebadał 1835 kobiet w wieku pomiędzy 25. a 64. rokiem życia, u których stwierdzono patologiczne zmiany w obrębie piersi oraz 4289 kobiet w wieku pomiędzy 25. a 64. rokiem życia, u których zaobserwowano zmiany nowotworowe, ale był to rak niezłośliwy.

Badania potwierdziły, że u kobiet, które nigdy nie rodziły dzieci lub dopuściły się chociażby jednej aborcji ryzyko zachorowania na raka piersi wzrasta aż o 40 proc. Wiąże się to najprawdopodobniej ze zwiększoną produkcją estrogenów przez organizm kobiety ciężarnej, który kumuluje się, nie znajdując ujścia w postaci produkcji mleka, kiedy kobieta szczęśliwe donosi ciążę do końca i po urodzeniu dziecka karmi je piersią.

Dr Nadal uważa, że kobiety powinny wziąć sobie głęboko do serca te badania, zanim podejmą decyzję o uśmierceniu dziecka poczętego, by nie ulegały presji otoczenia, ale miały na względzie własne zdrowie.

Źródło: LifeNews, AS

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,5841,2,0,1,I,informacje.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content