- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

“Katoliczka” Nancy Pelosi: Czy poczęty Jezus miał prawo do życia? – “Nie odpowiem”

Spiker Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi nie udzieliła odpowiedzi na pytanie, od kiedy poczęty Jezus miał prawo do życia. – Kiedy by to nie było, skłaniamy głowę, gdy mówimy o tym w kościele i tam właśnie chciałabym o tym mówić – powiedziała.

Cytując wcześniejsze wypowiedzi pani spiker na temat tajemnicy Wcielenia, dziennikarka zapytała ją, w którym – jej zdaniem – momencie Jezus uzyskał prawo do życia. Pelosi, która została wybrana do Izby Reprezentantów z Partii Demokratycznej z Kalifornii i jest znaną zwolenniczką prawa do zabijania nienarodzonych, odmówiła odpowiedzi na to pytanie twierdząc, że wolałaby rozmawiać na ten temat w kościele.

Na konferencji prasowej reporter CNSNews.com przypomniał jej słowa z Konferencji Społeczności Katolickiej, gdzie powiedziała, że jej ulubionym cytatem z Biblii są słowa: „A Słowo ciałem się stało”.

Na owej konferencji 6 maja Pelosi powiedziała obecnym: „Znacie ewangeliczne odwołanie do Słowa”. Dodała, że ludzie powinni zabierać głos w sprawie, co to oznacza w kontekście polityki, która “powinna być zgodna z wartościami Słowa”.

Cytowała również Prolog do Ewangelii wg św. Jana z opisem Jezusa Chrystusa: – Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami.

W zeszłym tygodniu na konferencji prasowej reporterka Jane McGrath spytała ją: – W takim razie, kiedy Słowo stało się ciałem? Czy stało się to przy Zwiastowaniu, gdy Jezus został poczęty mocą Ducha Świętego, jak powtarzamy w wyznaniu wiary, czy przy Bożym Narodzeniu, kiedy powiła go Dziewica Maryja? I kiedy Słowo otrzymało prawo do życia?

Spiker Pelosi, która uważa się za katoliczkę, odparła: – Kiedy by to nie było, skłaniamy głowę, gdy mówimy o tym w kościele i tam właśnie chciałabym o tym mówić.

CNSNews.com podaje, że zwróciło się do rzecznika prasowego pani spiker o wyjaśnienie z zapytaniem o jej stanowisko w kwestii: „Czy Jezus miał prawo do życia od chwili poczęcia?”

Rzecznik odpisał: „Spiker odpowiedziała na to pytanie. Dziękuję”.

Katechizm Kościoła Katolickiego uczy, że „Człowieczeństwo Chrystusa nie ma innego podmiotu niż Boska Osoba Syna Bożego, który przyjął je i uczynił swoim od chwili swego poczęcia”. Kościół uznaje również prawo dziecka do życia „od poczęcia”.

Spiker Pelosi jest zwolenniczką legalizacji aborcji i głosowała przeciwko zakazowi aborcji przez częściowe urodzenie.

MJ/Catholicnewsagency.com