- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Holenderski biskup ugiął się przed homo-ekstremistami

– Komunia święta będzie udzielana normalnie, a decyzję o jej przyjęciu powinna być pozostawiona indywidualnemu sumieniu – oznajmił biskup holenderskiej diecezji Den Bosch po tym, jak homoseksualiści zagrozili kolejnymi protestami podczas Mszy Świętych.

Z obawy przed kolejnymi ekscesami homoseksualnych ekstremistów w kościołach diecezji Den Bosch miejscowy biskup Antoon Hurkmans ogłosił oświadczenie o godnym „Przyjmowaniu Komunii”. Oświadczył w nim, że w warunkach normalnych Komunia Święta nie będzie przychodzącym do Kościoła odmawiana.

Aby przystąpić do Komunii, osoba powinna być ochrzczona, wierzyć w obecność Chrystusa pod postaciami eucharystycznymi i „żyć zgodnie z moralnym nauczaniem Kościoła”. Tym samym o przyjęciu Komunii Świętej będzie decydowało „indywidualne sumienie”, co media odebrały jednoznacznie jako pozwolenie, by homoseksualiści – praktykujący lub nie – mogli teraz przystępować do sakramentu.

Homo-magazyn „Gaykrant” oznajmił, że cieszy się z decyzji katolickiego hierarchy. Zdaniem redakcji jego słowa są „pojednawcze”.

AJ/LifeSiteNews.com