Żydowska masońska organizacja chce “zbadania” doktoratu obronionego przez o. Tadeusza Rydzyka

Aktualizacja: 2009-11-27 10:15 am

Centralna Komisja do spraw Stopni i Tytułów ma zbadać czy ojciec Tadeusz Rydzyk, założyciel Radia Maryja i inicjator wielu dzieł przy nim powstałych, “prawidłowo uzyskał doktorat” – dowiedziała się Rzeczpospolita. Komisja rozpoczęła dochodzenie na wniosek prof. Jana Hartmana, profesora filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim.

42-letni Jan Hartman, Żyd mieszkający w Polsce i posiadający obywatelstwo polskie, jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jest synem znanego żydowskiego matematyka, Stanisława Hartmana i pochodzi z rodziny znanych rabinów. Prof. Jan Hartman należy do grupy współzałożycieli żydowskiej, masońskiej organizacji B’nai B’rith – oddział w Polsce. Syjonistyczna i wybitnie antypolska i antykatolicka organizacja B’nai B’rith reaktywowana została w Polsce w 2007. Prezydent Lech Kaczyński przesłał list z gratulacjami na odrodzenie się w Polsce tej organizacji, która  Dekretem Prezydenta Rzeczypospolitej Ignacego Mościckiego z dnia 22 listopada 1938 roku została zdelegalizowana za antypolską działalność.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, redemptorysta, obronił w październiku br. doktorat na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Wirtualna Polska
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=16082 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]