Sąd nakazał ekmisję polskiej rodziny na rzecz Niemki

Aktualizacja: 2009-11-19 11:18 am

Sąd Rejonowy w Szczytnie podjął decyzję o eksmisji polskich rodzin Moskalików i Głowackich z Nart. Dom ma odzyskać Niemka Agnes Trawny.

Trawny, która mieszkała w domu Nartach do połowy lat 70-tych, wyjechała później do Niemiec. Ówczesne władze gminy Jedwabno podjęły de- cyzję o przejęciu jej majątku przez Skarb Państwa, a następnie został on przekazany Za- rządowi Lasów Państwowych, którzy przeznaczyli je na mieszkania dla leśników.

W 2005 r. wyrokiem polskiego Sądu Najwyższego Agnes Trawny, obecnie obywatelka Niemiec, odzyskała majątek w Nartach, a mieszkający w domu na terenie działki Moskalikowie i Głowaccy otrzymali nakaz wyprowadzenia się z niego do 13 grudnia 2008 r. Ponieważ tego nie zrobili, sąd nakazał ich eksmisję.

Pełnomocnik polskich rodzin zapowiedział odwołanie się od wyroku, a wyrzucani z domu mieszkańcy Nart podkreślają, że nie wyprowadzą się dobrowolnie.

To zapewne tylko jeden z przykładów przejmowania polskiej ziemi przez obywateli Niemiec. Ta i podobne sprawy to rzeczywistość, mimo politycy zasiadający w Sejmie przekonują nas, że nie ma problemu roszczeń niemieckich i sprawa ta jest skutecznie wywoływana. Warto więc, by bliżej przyjrzeli się dramatowi polskich rodzin z Nart.

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15763 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]