Aktualizacja strony została wstrzymana

Unia Europejska przyznała granty na badania naukowe izraelskim doktorantom

Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council – ERC), paneuropejska agencja mająca za cel wspieranie badań naukowych, przyznała w Brukseli 14 grudnia br. nagrody i granty dla „około 300 nowych liderów badań naukowych”. Nagrodzeni to najczęściej młode osoby z niedawno zdobytym doktoratem, pochodzące z ponad 30 krajów świata i reprezentujące 170 instytucji.

Europejska Rada ds. Badań Naukowych, utworzona w ramach instytucji finansującej badania naukowe w latach 2007-2013 – Seventh Framework Programme for research and technological development – FP7, ma za zadanie: „1) Stymulowanie rozwoju i doskonalenie europejskiego rozwoju [badań naukowych]; 2) Rozwijania i wzmacnianie potencjału ludzkiego dla europejskiego rozwoju [badań naukowych]; 3) Wzmacnianie rozwoju i innowacyjnych możliwości w Europie„.

Pomimo tych jasnych celów instytucji Unii Europejskiej – czyli wspierania badań naukowych w Europie – jednym z najbardziej wyróżnionych krajów został Izrael. Pięciu naukowców – dwóch z dziedziny medycyny, oraz chemik, fizyk i matematyk – z Hebrew University w Jerozolimie otrzymało pięcioletnie granty, wartości 1,5 miliona Euro każdy. Izrael w rankingu przyznanych grantów znalazł się przez to na siódmym miejscu wszystkich wyróżnionych państw.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

.