- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Sala zabaw dla dzieci… w kościele

W jednej z parafii w Gorzowie kreatywni księża urządzili “salę zabaw dla najmłodszych”, bo przecież podczas Mszy św. “dzieci nudzą się”. Wydaje im się, że jakiś “5-letni Maks”, który “nie może się skupić” bawiąc się podczas Mszy misiami, nagle wytworzy takową wolę i jako 7-latek, 10-latek, 15-, czy 20-latek, będzie mógł się skupić. Można podejrzewać, że nie tylko nie będzie w stanie wypracować skupienia, ale jako nastolatek nie będzie już chodził do kościoła, bo przecież “już wyrósł z misiów”, a kościół z niczym innym nie będzie mu się kojarzył.

Dziwne, że w kościołach na Mszach św. odprawianych w rycie tradycyjnym widzimy wielodzietne rodziny, których dzieci w pobożności i w skupieniu są w stanie nie tylko spokojnie przesiedzieć godzinkę, ale i przeżyć ją odpowiednio. Czyli – można. Ale niektórzy nie są w stanie tego zrozumieć.

Poniżej tekst z Serwisu Regionalnego TVP – Gorzów Wielkopolski:

“Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie”. Te słowa Chrystusa zna chyba każdy katolik, ale przychodzenie na Mszę Świętą z dzieckiem nie zawsze jest możliwe. Dzieci, szczególnie te młodsze, szybko sie nudzą i chodzą po świątyni rozpraszając uwagę innych. Parafia p.w. Maksymiliana Marii Kolbe w Gorzowie znalazła sposób na dzieci. Od kilku tygodni w kościele działa sala zabaw dla najmłodszych.

Są zabawki, pluszaki, kolorowanki. Słowem wszystko czego dziecku potrzeba, by dziecko się nie nudziło. Sala zabaw dla dzieci w kościele to strzał w dziesiątkę. Najwięcej maluchów przychodzi tutaj w samo południe. To specjalna msza dla dzieci. Ale sala zabaw otwarta jest podczas każdej Mszy. Pomysł księży doceniają rodzice maluchów. Iwona Dąbrowska przychodzi do kościoła z 3-letnia córką Martyną. Od czasu zorganizowania sali zabaw dziecko nie przeszkadza innym uczestnikom Mszy. Zadowoleni z własnego kącika w kościele są też najmłodsi wierni. Bardzo lubi tu przychodzić m.in. 5-letni Maks. Sala zabaw dla dzieci w kościele przy ul. Czereśniowej w Gorzowie to efekt rozmów księży z mieszkańcami parafii podczas styczniowej kolędy.

Agnieszka Wiśniewska